„(Ne)gólman Vacík zachytal velmi dobře“, vychválil borovnického brankáře Lebeda

Protože jsme přišli o dva stabilní střední záložníky a už jsme nutně potřebovali bodovat, postavili jsme netradiční sestavu v rozložení 4:2:3:1. přičemž v brance zaskočil (ne)gólman z Borovnice Dan Vacík. Nutno podotknout, že zachytal velmi dobře.
Opticky měli pochopitelně převahu domácí, ale gólovek si moc nevytvořili. Tu největší, když už celý stadion zdvihal ruce, skvěle Dan zlikvidoval. My jsme měli ruchové protiútoky, ale nejnebezpečnější situace jsme si vytvářeli po rohových kopech. Po jednom z nich, který zahrával Honza Polák, na brankové čáře dorážel D. Duchek, ale míč poskakoval díky tyči na brankové čáře a za ni míč dorazil Saša Lashchuk. Poločas 0:1. Druhý poločas domácí přidali, ale naše defenzíva pracovala spolehlivě. Za to dopředu to bylo k uzoufání. Několikrát jsme vyrazili do přečíslení, avšak vždycky jsme spolehlivě přihrávkou našli soupeře. Právě naše přihrávky byly po celý druhý poločas trapně groteskní. Ke konci zápasu si Dan vybral jednu slabší chvilku, neudržel míč, se kterým by si poradili dva nemocní mravenci. Přišel roh, nedůrazné odvrácení a míč se opět snesl do vápna, kde domácí dotlačili (z našeho pohledu) míč do branky z ofsajdu. Zaplať panbůh, že rozhodčí nenastavoval. A přišel další horor, tentokrát se šťastným koncem pro nás – pokutové kopy. Několikrát už jsme se viděli v kabině, ale náš střelec selhal. Celkem jsme kopali asi 8 penalt, z toho jsme 5 dali a 3 nedali. Důležité bylo, že i domácí několikrát minuli a 2x chytil Dan. Poslední penaltu proměnil bombou Saša a 2 body se vezou do Mostku.