FK Mostek – Podhůří 2:2 (0:2), pen. 8:7

Sestava: Lebeda – Čajka, Záruba, Čechovič, Truhlář (57. Polák) – Hampl, D. Duchek, Bogáň, K. Špidlen – V. Robek, Borůvka
Branky: V. Robek, Polák

S pouhou dvanáctkou hráčů jsme vstoupili do nové mistrovské soutěže se soupeřem, se kterým se nám příliš nedaří. Letní příprava se v podstatě nekonala a lze konstatovat, že někteří borci si nečutli do míče skoro půl roku, což v úvodu zápasu bylo dosti patrné.
Úvodních cca 20 minut bylo oboustranně takových novosezónně oťukávacích. Poté se nám podařilo několikrát obranu soupeře přelstít, leč většinou byl chybně zvolen způsob zakončení. Zejména Martin Borůvka by o tom mohl napsat krátkou povídku. Také novic v našem týmu – Karel Špidlen, nás mohl poslat do vedení. Pohrál si s obráncem a lehce zasouval míč podle zkoprnělého brankáře. Bohužel míči stála v cestě do sítě tyč!?! A pravidlo „nedáš, dostaneš“ se ukázala v plné kráse ve 37. min. Hosté využili netakticky zformované obrany a jejich kanonýr Smejkal poslal hosty do poločasového vedení 0:1.
A krátce po přestávce bylo ještě hůř. Hostům se podařila velmi pěkná, vícenásobná jednodotyková kombinace, na jejímž konci byl opět kanonýr Smejkal. To běžela 53. min. O čtyři minuty později odstoupil již notně potlučený levý bek Truhlík a na hřiště nastoupil útočník Honza Polák, proto jsme museli trochu přeskupit naše řady. Dvoubrankové vedení hostů nás nepoložilo, spíše naopak. Kluci se s vervou pustili za vylepšením výsledku, což se bohudíky podařilo. V 64. min se po vtipné průnikovce od Dušana dostal za záda obránců Víťa a se svou šancí naložil zodpovědně – po zemi k protilehlé tyči – 1:2!
V 77. min výborně atakující Víťa sebral míč váhajícímu stoperovi, přihrál Honzovi sice na dlouhou nohu, ale i to stačilo, aby míč poslal do „klece“ opuštěné vyběhnuvším brankářem.. Zbytek zápasu již nic výraznějšího nepřinesl, byť určité náznaky na otočení zápasu v náš prospěch tam byly.
A pak přišel zlatý hřeb sobotního odpoledne aneb proč vyhrát jednoduše. Užili si střelci, užili si diváci, ale ty nervy!!! Po neúspěšné exekuci penalty ze strany hostů jsme byli několikrát krůček od vítězství, ale přišlo i naše vykolejení. A tak až za stavu 7:7 se k míči postavil Karel Špidlen, kterému se ostatně první penalta nepovedla, ale tentokrát nekompromisní bombou rozvlnil síť a přinesl našemu týmu 2 body do tabulky.
Zato je třeba našim klukům poděkovat. Zápas nepřinesl nějakou bůhvíjakou fotbalovou kvalitu, ale úsilí s jakým hráči zápas otočili je potřeba vyzdvihnout!!!