Pohár: Vítězná – FK Mostek

Sestava: Lebeda – Čajka, Čechovič, Záruba, Krkonoška – Hampl, D. Duchek, V. Robek, A. Duchek – Borůvka, Kracík
Střídali: Nerer, Pohořelý, Čedík ml., Přiklopil
Branky: 2x borůvka

Jak je ze sestavy patrné, jedná se o kompilát hráčů A a B týmu, tedy hráčů, kteří projevili chuť sérii pohárových utkání sehrát, a navíc se v něm objevuje hostující hráč z Třemešné, T. Krkonoška. A to je také zároveň náš jediný cíl – zahrát si pár zápasů, nechat zahrát všechny hráče, nedělat z výsledků žádné závěry.
Malé hřiště, časté kontakty, nabuzení domácí a nepříliš oblíbený rozhodčí (ve III. tř. v Radvanicích bez mrknutí oka nechal domácími zlikvidovat naše dva hráče?!?), to byl rámec prvního pohárového zápasu ve Vítězné. Bylo zřejmé, že domácí mají motivaci nás porazit. A to nejen vlastním nasazením, ale i některými unfair skrytými zákroky většinou loketního nebo šlapákového charakteru, které rozhodčí přehlížel nebo posuzoval jako dovolené. Tím byl zažehnut první plamínek. Naštěstí se nám podařilo domácí zaskočit, když Martin Borůvka v 16. min nachytal nekompromisní dělovkou u úhlu domácího gólmana.
Vítězná nevyvinula takový tlak jako obvykle, přesto měla optickou převahu, kterou vyřešila naše defenzíva, popř. velmi dobře chytající Míra Lebeda. Žel pro něho i pro tým minul v 39. min rohový kop, který spadl na jednoho z domácích a míč skončil v naší síti – 1:1. Rozpory mezi našimi hráči a rozhodčím nabýval na intenzitě. Plamínek se zvětšoval. To již na hřišti nebyl M. Čajka, který si špatným šlápnutím patrně přivodil výron v kotníku.
Druhý poločas, do kterého naskočili zbývající hráči z lavičky, pro nás začal docela slušně. V 50. min se dostal do brejku opět M. Borůvka, jemuž první zakončení brankář srazil, ale na dorážku již byl krátký – 1:2. Nespokojenost našich hráčů s rozhodčím gradovala cca mezi 55. a 67. min. Nejprve, jak je jeho zvykem, zaplaval vzduchem jeden z domácích hráčů téměř na středu velkého vápna. Z trestňáku domácí vyrovnali, ale zůstala zde pachuť z netradičního ovlivnění situace podivně stojících a při střele se pohybujících domácích hráčů ve snaze ovlivnit hru ke vstřelení branky. To už na hřišti padala ze strana našich hráčů a recipročně z úst rozhodčího poměrně hanlivá slova. No a když po taktické fatální chybě R. Záruby v 67. min domácí střelou z vápna šli do vedení 3:2, změnil se konflikt v horor. Důvodem byla opět neřešená situace, že v době střely se nacházel jeden z domácích hráčů v ofsajdové situaci a zjevně svým pohybem ovlivnil možnost zákroku našeho brankáře.
Situace se vyhrotila natolik, že hrozila inzultace buď rozhodčího nebo našeho hráče, tak blízko byly obličeje aktérů, konavirus nekoronavirus!!!
Situace byla vyřešena tím, že jsme museli vystřídat dva hráče. Ještě jednou rozhodčí neblaze zasáhl do vývoje hry, když nekompromisně proti nám odpískal penaltu po zákroku, který se evidentně odehrál mimo pokutové území. Naštěstí dal po delším dialogu na asistenta, který měl situaci přímo před sebou. Zápas se poté již jen dohrál, i když jsme ještě jednou byli nuceni na základě rozhodnutí rozhodčího vyměnit jednoho hráče.
No, co k tomu říct nakonec. Po delší době jsme si zahráli, všichni, i béčkaři dostali dostatečný prostor se ukázat.
Co však mrzí nejvíc je fakt, že ani po skončení zápasu si samotný rozhodčí rezolutně nepřipustil žádné, byť sebemenší, pochybení. Přitom, a proto o tom dnes tak obsáhle píšu, po skončení zápasu nám zde přihlížející krajský rozhodčí osobně potvrdil, že druhý a třetí gól domácích byly neregulérní ?!?
Ale jak jsem řekl v úvodu, o výsledek ani tolik nešlo. Nicméně, … .
Za týden máme volno, za 14 dnů přivítáme na našem hřišti tým Kocbeře, který překvapivě jen díky penaltám porazil na domácím hřišti Libotov 3:2.