Pohár: FK Mostek – Kocbeře 2:4 (2:1)

Sestava: Hlušička – Čajka, Čechovič, D. Duchek, Záruba – Pohořelý, Špidlen, V. Robek, A. Duchek – Polák, Borůvka
Střídali: Nerer, Čedík ml., Truhlář
Branky: Špidlen, A. Duchek

V dalším pohárovém utkání jsme na domácím hřišti přivítali budoucího účastníka 1. B třídy (administrativní postup z první příčky okresního přeboru za odhlášenou Bílou Třemešnou, našeho staronového soupeře v okrese), tým Kocbeře s řadou „legionářů“ hrajících vyšší soutěže, a to i divizní.
My jsme opět dali šanci klukům ze záložního týmu a byli jsme si vědomi, že nás nečeká vůbec jednoduché utkání. A soupeř začal zostra. Již ve 4. min napřáhl z asi 25 m Brutovský a jeho pumelice se odrazila od břevna do zad plachtícího Hlůši a k naší smůle zapadla do sítě. Kupodivu nás tento moment nijak neovlivnil. Kluci poctivě makali a průběžně přebírali otěže zápasu do svých rukou. Jen namátkou zmíním nastřelenou tyč Víťou Robkem, a rovněž dvě svižné bomby, které shora olízly břevno hostující svatyně. Postarali se o ně V. Robek a A. Duchek. Hráli jsme poprvé s novými míči, a jak zápas ukázal, lítají parádně!!!
Kromě toho jsme obrátili i skóre zápasu. Ve 26. min Michal Špidlen prošel s klidem hostující obranou a poslal míč nechytatelně po zemi pod vyběhnuvším brankářem. A aby naše radost byla ještě větší, opřel se do míče v 35. min A. Duchek z hranice velkého vápna a vymetl šibenici – brankář se stačil za výstavní střelou jen podívat!!! V této chvíli jsme hráli opravdu pěkný fotbal, který donutil hosty ke vzájemným verbálním rozmíškám.
O poločasové přestávce nám bylo jasné, že nevydržíme se silami oproti zkušeným plejerům z Kocbeře, nicméně poprat jsme se o dobrý výsledek určitě chtěli. Leč přání je jedna věc a skutečnost zase druhá. Ve 49. min si slabší chvilku (a byla v zápase jediná) vybral Hlůša, když mu nepříliš prudká střela Brutovského podjela pod tělem. Soupeř se dostal na koně, zvýšil pohyb a důraz v napadání, nám valem ubývali síly. V 57. min využil zaváhání Radka Záruby nejzkušenější hráč hostů Kilevník, a v samostatném úniku nezaváhal.
Konečná podoba výsledku se zrodila v 75. min, kdy jsme faulovali v našem vápně a Kilevník se ze značky pokutového kopu nemýlil. I přes porážku je potřeba naše hráče pochválit, neboť donutili hosty k maximálnímu nasazení a zejména v prvním poločase byli i lepším týmem.
Závěrem je třeba konstatovat a vyzdvihnout, že utkání proběhlo oboustranně v přátelském duchu za řízení velmi kvalitní trojice rozhodčích.