PU: FK Mostek „A“ – Bílá Třemešná 1:5 (0:2)

Přípravné utkání:
Sestava: Hlušička – Záruba, D. Duchek, Čechovič, Truhlář – A. Duchek, Bogáň, Špidlen, Hampl – V. Robek, Borůvka
Střídali: Čajka, Jirák

Miroslav Lebeda, trenér:
Zbytečná facka, byť třemešenští nastoupili v nejsilnějším možném složení. Hosté působili fotbalověji, nicméně ke dvěma brankám v prvním poločase se dostali po našich „nabídkách.“ Nejprve Hlůša špatně vyhodnotil poměrně jednoduchou situaci, místo chycení míče došlo „na plácanou“ a pro střelce bylo jednoduché jen uklidit míč do sítě. O několik minut později po odvráceném rohovém kopu vrátil nepochopitelně míč do přeplněného vápna Michal Bogáň a hosté opět jen zasunuli?!?
Ačkoliv měli třemešenští míč častěji na kopačkách, do úplně vyložených příležitostí se nedostávali – nebezpečné byly především závary po rohových kopech. My jsme si vypracovali dvě poměrně slušné šance, nicméně Hamplíka vychytal po hezké kombinační akci v samostatném nájezdu brankář a Michal Bogáň po Dušanově pasu za obranu v téže situaci přehazoval vyběhnuvšího gólmana, leč branku netrefil.
Po pěti minutách druhého poločasu jsme byli na ručník. Zbytečně zkažená rozehrávka v blízkosti branky a „tři dny letící roh“ nabídly hostům další „nášup“, kterým nepohrdli. Prostě to Hlůšovi tentokrát moc nesedlo. Pátá branka v naší síti byla už jen vyvrcholením našeho zmaru.
Do konce zápasu chybělo asi 20 minut, kdy jsme se kupodivu začali herně zvedat. Buď byli hosté uspokojeni, nebo jim začali docházet síly. Byli jsme útočnější a světe div se, i poměrně rychlí. Po jednom z takových průniků se Vojta dostal do zakončení, brankář míč jen vyrazil a Adam ho uklidil do sítě. Za chvíli na to upalovali 4!!! naši borci sami na brankáře – situaci jsme vyřešili dobře, ale Vojta zcela odkrytou branku netrefil!?! A opět po chvilce šli zase 4 naši hráči na jediného obránce, jenže, bohužel, Radek svou špatnou rozehrávkou akci zazdil. Do sprintového náběhu se dostal i Lukáš Čechovič, avšak jeho přihrávku na zcela volné Hamplíka zbrzdil nechtíc Martin Borůvka. I ten se dostal poměrně snadno do vápna – stačilo jen přesně přihrát Adamovi, před kterým zívala opuštěná třemešenská klec. Jenže ta nahrávka!?!
Takže pozitiva – opět jsme si zaběhali na velkém hřišti, v konci zápasu jsme projevili větší fyzickou připravenost a zejména řada sprintových náběhů v konci zápasu mile překvapila. O neduzích psát nebudu, asi by mně nestačil papír, snad jen obrovské množství zkažených přihrávek, nedůraz v soubojích a špatné vyhodnocování některých taktických řešení ve hře.
Příští přípravné utkání hrajeme v sobotu 14. 3. 2020 od 10 h na UMT v Trutnově s Hajnicí.