PU: Velká Jesenice – FK Mostek „A“ 1:1 (1:1)

Přípravné utkání
Sestava: Hlušička – Záruba, Čechovič, D. Duchek, Truhlář – A. Duchek, Bogáň, Čajka, Hampl – V. Robek, Polák
Branka: Hampl

Miroslav Lebeda, trenér:
Při absenci Špidlena, Jiráka a Borůvky (Lashchuk se odstěhoval do „Humpolce“), jsme odehráli první přípravné utkání na UMT v Novém Městě n. M. s účastníkem OP Náchodska – Velkou Jesenicí, týmem na 5. místě, se skórem 32:15, ze kterého šel trochu strach.
Lze bez přehánění konstatovat, že jeseničtí, kteří hokejově střídali asi 5 borců, byli po celé utkání svižnější,fotbalovější a hlavně mladší. V prvním poločase, kdy hráli po větru, velmi často zakončovali střelou ze střední vzdálenosti, protože jsme ještě fyzicky stačili pokrývat jejich křídelní útoky. Domácí se ujali vedení brankou z trestného kopu, my jsme do poločasu stačili vyrovnat po průniku Hamplíka, kdy se jeho „žblabuňka“ diagonálně protáhla kolem brankáře a zapadla za tyč.
Ve druhém poločase jsme jakž takž stíhali asi 20 min, poté se už víceméně hrálo na jednu branku. Zuby nehty, za pomoci výborného Hlůši, jsme vydřeli konečnou remízu.

Před zápasem jsme si nekladli žádné fotbalové cíle – spíše se po delší pauze seznámit s velkým hřištěm a pomalu nabírat herní vytrvalost. A to se povedlo. Navíc, a to bych chtěl zdůraznit, proběhlo utkání opravdu v přátelském a přípravném duchu. A „vo vo tom to je!“