Kocbeře – FK Mostek 2:2 (1:1), pen: 4:3

Sestava: Hlušička – Vrabec, D. Duchek, Záruba, Čajka – Hampl, Bogáň, Jirák, Polák (88. Přiklopil) – Borůvka (70. Nerer) – Lashchuk

Branky: Lashchuk, Bogáň

Když jsem si před zápasem projel náš hráčský ansámbl, došel jsem k závěru, že není k dispozici 10 hráčů, oproti minulému domácímu zápasu hlavně Čechovič, Truhlář, Špidlen a V. Robek. Proto jsem si nekladl žádné velké cíle a chtěl jsem si zápas v klidu užít. Leč nestalo se.
Domácí se do nás hned od počátku pustili, nechávali vpředu až čtyři hráče a snažili se využít každé naší chybičky k rychlému protiútoku, kterému jsme čelili jen s nejvyšším sebeobětováním. Docela nám běhala středová řada, která nenechala domácí borce v klidu kombinovat. My se spoléhali především na defenzívu a doufali jsme, že se najde okénko v domácí obraně, která podstatně doplňovala domácí ofenzívu. Zadařilo se v 28. min, kdy si Saša pohrál ve vápně s domácími beky a poslal nás do jednobrankového vedení. Když už se blížil konec první půle, vybrali jsme si slabší chvilku. Míč se všelijak odrážel před naší svatyní, až ho ve 42. min dorazil domácí Brutovský.
Druhý poločas se již v podstatě odehrál na naší polovině, neboť domácí hnala touha po vítězství a zároveň některým našim borcům docházel dech. Před naší brankou se častěji odehrávaly „trmy – vrmy“, ale štěstí stálo při nás, nebo kvalitně pracovali naši borci, a co prošlo, zlikvidoval ve výborné formě chytající Hlůša. Možná malinkatou chybičku udělal v 67. min, kdy exdivizní legionář Kilevník poslal míč z trestného kopu do vinglu té strany branky, kterou měl pokrýt, ale střela byla opravdu precizní.
My se však nevzdali, což bylo od týmu velice pozitivní a o pět minut později se do úniku dostal Bogis. Ač tísněn, snažil se zakončit. Jeho střela se otřela o jednoho z bránících zadáků, zmátla domácího brankáře a zapadla do sítě – 2:2. Domácí stále „topili pod kotlem“ a my se bránili „zuby nehty.“
V té chvíli mi na přetřes přišla myšlenka, že jsme v Kocbeři podvakrát za sebou prohráli 2:3, kdy ten třetí gól padl z nějakého vymyšleného trestňáku těsně před koncem zápasu. A ejhle! Je to tu zase, a zase Kilevník zhruba z 22 m. Leč tentokrát zeď neprostřelil a my se dočkali nečekaného výsledku.
Na závěr tedy přišly penalty. První šel penaltový hrdina z Hajnice Čajkis, ale tentokrát to bylo ledabylé a gólman chytil. Poté se zaskvěl Hlůša, který chytil penaltu Kilevníkovi. Za nás dal krásnou panenkovskou Dušan a třetí Saša, ale domácí také kontrovali. Za stavu 2:2 se tedy pokračovalo. Dušan s přehledem, domácí srovnali. Saša dává do středu branky, brankář padá k tyči, ale protože byl jak dlouhý, tak široký, stačil jednou rukou míč vytlačit. Poslední penaltu domácí proměnili a zápas tedy vyhráli a získali 2 body. Nám zůstal jeden a jsme za něho rádi.
Teď bude potřeba výkon zopakovat proti J. Lázním. Jaká však bude sestava tentokrát, se již opravdu nedokážu představit. Každý týden přijde jiné překvapení.