FK Mostek – Strážné 5:2 (2:0)

Sestava: Hlušička – Čajka, Čechovič (55. Borůvka), Záruba (38. Vrabec), Truhlář – Jirák (89. Pohořelý), D. Duchek, Špidlen, Hampl (88. Čedík) – V. Robek, Polák (84. Nerer)

Branky: 3x V. Robek, Polák, Borůvka

Miroslav Lebeda, trenér:
Trochu se ve mně mísí pocity spokojenosti s obavami pro příští utkání, neboť jak je ze sestavy patrné, museli jsme z důvodu zranění střídat oba stopery. Zvláště s Lukášem Čechovičem to nevypadá nikterak růžově.
Vlastní zápas jsme rozjeli poměrně slušně. Nebýt lehce necitlivého rozhodnutí HR, mohli jsme jít po pár minutách do vedení, neboť Hamplík důrazně vnikl do vápna a prostřelil hostujícího gólmana, jenže HR nenechal výhodu a krátce předtím zapískal faul na našeho hráče na hranici vápna. Škoda.
Náladu nám spravily dvě akce v rozmezí 18. – 26. minuty v režii našich forwardů. Honza Polák podvakrát našel nabíhajícího Víťu, který v prvním případě vyběhnuvšiho brankáře přehodil, podruhé poslal míč podél něj do branky. Do poločasu jsme mohli naše vedení určitě ještě navýšit, avšak Honza a Vojta Jirák v ideálním řešení selhali. Strážné hrálo svoji klasiku, byť v jeho hře ubylo kombinace oproti delším křídelním nákopům.
Druhý poločas jsme rozehráli katastrofálně. Hosté nám nepůjčili míč, všude jsme byli pozdě a nezadařilo se ani Hlůšovi v brance. V 50. min lehký centr umístil hlavou do sítě zcela zapomenutý, nikterak vysoký hostující záložník. My se z herní letargie probrali po deseti minutách, kdy Víťa předložil Honzovi ideální přízemní kolmici a ten míč nekompromisně zavěsil – 3:1. Bohužel, uplynulo asi sedm minut, nedůrazné vyboxování míče Hlůšou spadlo na hlavu opět hostujícímu nehlídanému borci a vedli jsme zase jen o gól.
Závěr utkání se nám tentokrát ale povedl. V 70. min zakombinovali ve vápně Vojta s Víťou a druhý jmenovaný dosáhl na svůj hattrick. V samotném závěru se dostal do samostatného úniku střídající Martin Borůvka a s klidem podél brankáře stanovil konečnou podobu výsledku.
Referát píšu v pátek dopoledne (nějak jsem to opomenul) a mé obavy se podstatně naplňují. Zítra do Kocbeře nejede Lukáš Čechovič (koleno), Truhla (rodinná oslava ???), M. Špidlen (práce), viróza trápí Víťu, Dušana a Vojtu, což je 6 lidí ze základu. Ach, jo.