Libeč – FK Mostek 1:6 (1:4)

Sestava: Hlušička – Vrabec, Čechovič, D. Duchek, Čajka – Hampl, Bogáň, Špidlen (80. Borůvka), Přiklopil (46. Polák) – V. Robek, Lashchuk (86. Nerer)
Střelci: 4x Lashchuk, 2x V. Robek
Naprosto nečekané, ale rozhodně zasloužené vítězství. V Libči jsme nehráli drahně let, ale prostředí se příliš nezměnilo, vyjma super trávníku. Jak se říká, „na tomhle se dá hrát i kulečník.“
Zápas jsme začali velmi dobře. Eliminovali jsme klasickou kombinaci domácích a podnikali jsme rychlé protiútoky vedené buď Sašou (toho nám nečekaně seslalo samo nebe) nebo Víťou. Do 15. min už jsme mohli vést 2-3 nula, avšak oba výše zmínění šutéři ve vyložených šancích vždy trefili nestárnoucího Nývlta v domácí svatyni. A tak účet zápasu načal v 19. min Víťa, který se trefil přímo z rohu. Poté se hra přelévala ze strany na stranu bez brankového efektu. Pytel s brankami se roztrhl v poslední třetině prvního poločasu. Ve 30. a 36. min se dvakrát prosadil Saša Lashchuk. Nejprve po pěkné kombinaci nedal domácímu gólmanovi šanci a podruhé po dlouhém nákopu P. Přiklopila ufrknul obraně a poblíž hranice velkého vápna přehodil vyběhnuvšího brankáře.
Paradoxně se vše odehrávalo v době, kdy se domácí mančaft nadechoval k určitému tlaku spočívajícímu v centrovaných míčích, zejména z naší levé strany, kde jsme si nepočínali úplně správně takticky, a také ze série rohových kopů. A právě v 38. min po jednom z nepovedených centrů skončil míč na břevnu naší branky a ze vzniklé „trmy vrmy“ dotlačili domácí míč do naší branky – 1:3. Naštěstí o dvě minuty později opět po kombinaci našich hrotových plejerů Víťa podstřelil domácího veterána v brance. a zvýšil na 1:4. A tento stav, i díky výbornému zákroku Hlůši, který vyrazil hlavičku z bezprostřední blízkosti, zůstal svítit na ukazateli o poločasové pauze.
Během ní jsme provedli jedno střídání, kterým jsme chtěli zamezit právě centrovaným míčům do našeho vápna – J. Polák šel do útoku, Víťa na střední zálohu, pravou zálohu obsadil M. Bogáň a levou Hamplík. Domnívám se, že nám tento tah vyšel. Hráli jsme koncentrovaně, napadali jsme domácí vysoko na jejich polovině, což jim dělalo značné problémy, neboť nemohli rychleji přejít do protiútoku. A co prošlo, hasila naše defenzíva, která byla o mnoho důraznější než v první půli, a proto se domácí dostali cca do 1-2 šancí, které vyřešil Hlůša. I když už byl Saša poměrně hodně unavený (21 hodinová cesta z Ukrajiny), navýšil svůj střelecký účet o dvě branky. V 62. min prostrčil Honza míč mezi beky v prostoru půlící čáry a Saša si to pelášil zcela osamocem na domácího brankáře. A jak už je jeho neblahým zvykem, místo jednoduchého zakončení zvolil kličkovací taneček, položil si brankáře a zvýšil na 1:5. Svoji kanonádu dovršil v 85. min., kdy prudký centr falší pravou nohou z levého křídla (zní to nelogicky, ale je to Hamplíkova specialita) umístil hlavou nechytatelně do domácí branky – 1:6. V té době jsme také krátce prostřídali a dotáhli zápas i skóre do konce.
Moc to neumím, to se přiznám, ale tentokrát musím tým jako celek pochválit. Zodpovědný, koncentrovaný a bojovný výkon, kdy každý hráč přispěl svým dílem ke konečnému výsledku. Je patrné, že sejdeme-li se téměř kompletní, můžeme být pro soupeře nebezpeční – bohužel, to platí i naopak. Čehož se obávám i na příští týden, protože už jsou hlášeny nové absence!?!

Designed by Soccer Blogger - French Football Daily, Football Kit News