Podhůří – FK Mostek 0:2 (0:1)

Sestava: Lebeda – Vrabec, Čechovič, Čajka, Hampl – Borůvka (85. Nerer), Záruba (68. Belák), D. Duchek, Přiklopil (90. Čedík ml.) – V. Robek, Polák

Střelci: V. Robek, D. Duchek
Bodově jsme si lepší vstup do soutěže nemohli přát, avšak otazníků je daleko víc. Ale postupně. Začátek utkání byl oboustranně vyrovnaný. Nám se již v 9. min podařilo domácí zaskočit gólem ze standardní situace. Rohový kop M. Borůvky prodloužil hlavou Čajkis na zadní tyč, kde zcela nehlídaný D. Duchek hlavou poslal míč do sítě. A mohlo být veseleji. V 19. min se řítil sám na branku V. Robek, před hranicí pokutového území byl sestřelen vyběhnuvším gólmanem domácích, jenž byl za svůj přestupek vyloučen a domácí šli do desíti. Poté se však ráz utkání změnil. Domácí, ač oslabeni, udávali ráz utkání. Byli rychlí, kombinačně výborní a maximálně, až přehnaně důrazní, což hlavní rozhodčí v některých případech zbytečně toleroval. My jsme zcela vypadli z role, nedokázali jsme podržet míč, kloudně si nahrát. Někteří hráči kazili téměř na co sáhli  a navíc se zranil R. Záruba, který zatím obětavě zůstal na hřišti. I když nás domácí předčili ve všech herních parametrech, šancí si mnoho nevytvořili, byť v jednom případě nás zachránil Hamplík, který na poslední chvíli vykopl míč z brankové čáry, a v jednom případě zcela volný domácí borec minul přihrávku, když stál osamocen zhruba v prostoru penalty. Abych byl spravedlivý, tak i my jsme měli náznaky šancí – opět z rohového kopu Dušan hlavou minul domácí svatyni a 2x Čajkis střílel kolem hranice vápna, žel vždy nepřesně.
Ve druhém poločase jsme náš projev určitě zlepšili, nicméně fotbalově to bylo slabé. V polovině druhého poločasu to vzdal R. Záruba a my jsme museli zasáhnout do sestavy, kdy se Víťa stáhl do středu zálohy a v té době se již značně fyzicky vyčpělý M. Borůvka přesunul na hrot. Přesto jsme měli k vítězství blíže. Domácí ve snaze zvrátit výsledek utkání nechávali „otevřená zadní vrátka“, čehož my jsme, bohužel, nedokázali využít. A navíc nám opět napomohli domácí. V 72. min se nechal vyloučit po druhé žluté kartě domácí borec. Ale i v devíti to nevzdávali a hrozili především se standardek, po kterých vznikaly v našem vápně jakés  závary se šťastnými konci pro nás. Definitivní podobu výsledku dal v 80. min V. Robek, který vyhrál souboj s domácím borcem ve středu hřiště, prošel do vápna a střelou po zemi nedal gólmanovi šanci. Nutno podotknout, že to domácí stále nevzdali a jen výtečný zákrok našeho brankaře po hlavičce z bezprostřední blízkosti vývoj zápasu nezdramatizoval. Po závěrečném hvizdu se nám pořádně ulevilo!!!
A nyní se vrátím k první větě. Už první zápas s týmem Podhůří, který se na jaře tak tak zachránil a měl být teoreticky tím lehčím z protivníků v okresním přeboru nám ukázal, že náš kádr není na tuto soutěž zcela připraven. Jestliže nám na jaře vypomohli hráči z Borovnice ve III. třídě k postupu, tak tam ten rozdíl nebyl tak patrný. Teď se to jeví jako propastné. jejich návyky a automatismy nelze předělat ze dne na den. A když se základního kádru vypadnou 1-2 hráči, tak to hrozí průšvihem. To si prostě na rovinu přiznejme už na začátku působení v okrese, neboť další týmy – Ml. Buky, Kocbeře, Hostinné, Rudník, Rtyně apod. budou ještě mnohem lepší!!!
A kádr před sezónou? Spíše ztráty – střelec Fiki má problémy sám se sebou a se zákony České republiky, Truhla je po operaci slepého střeva. nepřetržitá zaměstnání nám brání scházet každý týden ve stejné sestavě – vždycky někdo chybí.
A jak to vypadá na příští víkend? Určitě nebudou oba krajní beci Vrabec a Hampl, těžko říct, jak to bude s R. Zárubou, ten totiž jen tak ze hřiště nesleze, tentokrát byla bolest v koleni taková, že musel – to je velký otazník. Brankář M. Lebeda už nemíní býti každý týden v bráně a chce předávat štafetu mladším. Tak to fakt nevím.