Svoboda – FK Mostek 2:3 (1:1)

Sestava: Lebeda (50. Belák) – Vrabec, Čechovič, Truhlář, Nerer – Hampl, D. Duchek, Záruba, Přiklopil (77. Pohořelý) – D. Fikejz, Hlušička
Branky: 2x Fikejz D., Duchek D.
Jiří Vrabec se stal dvaatřicátým mužem, který v letošní sezóně nastoupil za „A“ tým. Jinak oba týmy nenastoupily kompletní a bylo to na hře znát. Tempo bylo pomalejší, oproti poslednímu zápasu ve Svobodě ubylo na agresivitě, a do toho poměrně teplé počasí. Takové pololetní a polozbytečné utkání. My jsme se do větších šancí nedostávali, domácím jsme asi 3x namazali nedůraznými přihrávkami v okolí našeho vápna. Díky gólmanovi zůstal nerozhodný stav.
Pak udeřil blesk z čistého nebe – v 16. min napřáhl Fiki zhruba z prostoru levého rohu velkého čtverce (z našeho pohledu) a vydařená rána skončila v síti zcela ztuhlého domácího brankaře. Vývoj hry se však nijak výrazně nezměnil. My se snažili držet míč, pokud jsme ho ztratili, přišel svižnější protiútok domácích, který však nijak zvlášť  nevystrašil naši defenzívu. Ta si ale neodpustila jedno okénko, tedy spíše okno ve 36. min. Tuším že Hlůšovi při zpracování odskočil míč, domácí rychle vyslali míč do naší otevřené obrany, kdy vedle sebe dokonce běželi dva domácí hráči a jeden z nich střelou k tyči srovnal skóre. Totální déja vu!
Již v prvním poločase se chytal za koleno Míra Lebeda. Zdálo se, že je vše zažehnáno, leč 50. min byla jeho konečná. Do branky šel z pole Hlůša a za necelou minutku vytáhl hezký zákrok po razantní střele z asi 22 m. Do útoku se přesunul Hamplík, střídající Belas se postavil na kraj zálohy. Tento tah se docela vydařil. Náš útok zvýšil atakování a rychlost. V 64. min se po Dušanově kolmici hezky ve vápně uvolnil právě Hamplík, ideálně našel Fikiho, jehož nepovedená „babuletka“ k naší radosti prošla domácímu brankaři mezi rukama a nohama do sítě. A o pár minut později bylo ještě veseleji. Dušan z přímého kopu potrestal špatně stojícího gólmana. Do konce zápasu v té chvíli zbývalo asi osmnáct minut. Náskok jsme mohli ještě navýšit, když po hezké akci šel sám na brankaře Fiki. Jeho střelu i Hamplíkovu dorážku tentokrát brankař zlikvidoval.
A nebyli bychom to my, abychom si závěr nezkomplikovali. V 82. min zahrávali domácí rohový kop. V našem vápně se nacházel jeden jediný domácí hráč a ten obklopen věncem pěti totálně pasivních našich borců pohodlně snížil na 2:3. A poté při nás stáli asi všichni svatí. Opět nepokrytá situace, Brejcha, nejzkušenější domácí hráč s dlouholetými divizními zkušenostmi z Trutnova a Dvora obstřeloval Hlůšu, a naštěstí pro nás trefil tyč. A protože to ke konci zápasu začalo zbytečně vřít, hlavní rozhodčí utkání radši ukončil.
Nebyl to pohledný zápas, ale považuji za potřebné hráče pochválit, že utkání dotáhli do vítězného konce, i když už nevím kolikátá to sestava se dala dohromady, aby odehrála mistrovské utkání. A zdá se mi, že naši střední záložnící, kteří již nepatří k nejmladším, začínají mít dvoje plíce, protože celý zápas právě oni oddirigovali.

Designed by Soccer Blogger - French Football Daily, Football Kit News