Starý Rokytník – FK Mostek 0:2 (0:1)

Sestava: Lebeda – Záruba, Čechovič, Čedík st., Truhlář – Hampl, D. Duchek, V. Robek, A. Duchek – Borůvka, D. Fikejz (75. Belák)
Střelec: 2x Fikejz D.

A zase ty komplikace se sestavou. Pokud by nám nevypomohli 4 béčkaři, z nichž tři měli už jeden zápas v nohách (P. Přiklopil byl na střídačce), nevím, jak bychom ten zápas odehráli. Už to omílám po x-té, ale počítejte se mnou – zranění Polák, Čajka, Ježek, Špidlen, Kuhn, v práci Zigo, Hlůša na Slavii, nepovolán Brádlík (musíme si ho šetřit) = celkem 8 kousků!!!
Přesto všechno jsme chtěli ten zápas vyhrát, byť domácí jsou zcela nevyzpytatelným týmem, což se ostatně potvrdilo. Na podzim u nás hráli o deseti a sehráli to náramně. Na domácím hřišti, za podpory větru a z kopce vydrželi celý první poločas jen míče nakopávat a my s tím měli nebývalé množství práce a starostí. Ale do vyložené šance jsme domácí borce v podstatě nepustili. My jsme si jich ale přemnoho také nevytvořili. Jednou po velmi hezké kombinaci Víťu vychytal včasným vyběhnutím domácí gólman, vstřelili jsme i gól, který, bohužel, nebyl uznán, jelikož před vlastním gólem narazil Hamplíkovi míč na ruku. A tak jediná branka prvního poločasu se zrodila ve 25. min, kdy Víťa rychle rozehrál trestný kop z polovině hřiště. Míč přeletěl přes obranu a Fiki přehodil vyběhnuvšího brankáře.
Druhý poločas měl víceméně podobný průběh. Měli jsme míč víc pod kontrolou, ale nerovný terén nám bránil ve smysluplnější kombinaci, a tak většina akcí končila nějakou nepřesností. Domácí zůstali u svého jednoduchého pojetí, co nejdříve posunout míč na útočníky. Vše jsme ale vyřešili „bez ztráty kytičky.“ Postupem času domácí ztráceli na dechu. Toho v 65. min využil M. Borůvka, který pláchl svému strážci a předložil míč Fikimu, který nabídnutou šancí nepohrdl a zvýšil na 2:0. a stanovil konečný stav utkání. Pohříchu to byla Martinova jediná kloudná nahrávka, neboť do vápna pronikal vícekrát, ale vždy trefil nějakého domácího hráče.
Za týden se uskuteční poslední zápas základní části, a to na domácím trávníku proti Chvalči. Jaká bude sestava je opět otázkou.