FK Mostek – Dolní Kalná B 5:0 (0:0)

Sestava: Lebeda – Ježek, Čechovič, Záruba, Truhlář – Hampl, D. Duchek, V. Robek, A. Duchek (46. Zigo) – Borůvka (74. Belák), Brádle
Střelci: 2x Borůvka, Truhlář, Hampl, V. Robek
Důležité utkání z hlediska vývoje v tabulce bylo silně ovlivněno klimatickými podmínkami, v tomto případě větrem. Ten měli v zádech po celý první poločas hosté. A také toho využívali. Byli běhaví, nic nám nedovolili. Vybavuje se mi snad jediná akce, kdy jsme mohli ohrozit hostujícího brankáře – po rohovém kopu Radek Záruba prudkou hlavičkou branku minul. My jsme se v podstatě jenom bránili, a protože hlavní rozhodčí zvolil, patrně preventivně, úzkostlivější posuzování kontaktů mezi hráči, kopali hosté jeden trestňák za druhým. Zuby nehty, i za pomoci skvělého výkonu Míry v brance, jsme všem atakům kalenských odolali.
Druhý poločas charakter zápasu úplně zlomil, respektive v 47. min dlouhý nákop P. Ježka přeletěl hostující obranu a do té doby neviditelný kanonýr našeho béčka M. Borůvka přeloboval vyběhnuvšího brankáře. „Krásný fotbalový moment“, řekl patrně v diváctvu Honza Záruba. Od té doby v našich borcích „chytly saze“ a začali jsme hosty přehrávat. Nebyl to nijak oslnivý fotbal, ale účelný, hodně účelný.
V 53. min pronikl za hostující obranu veterán Brádlík. Jeho střelu stačil gólman srazit, leč míč se pomalu sunul směrem k brance.  Všichni domácí míč očima tlačili do branky, jediný Truhlík to vyřešil doběhnutím a zasunutím do sítě – 2:0. Hosté se přesto nevzdávali. Po jednom ze závarů došlo ke kontaktu a pádu hostujícího hrajícího předsedy a sudí to posoudil jako zákrok penaltový – Míra Lebeda nás znovu podržel a penaltu chytil! Tím si myslím vývoj zápas definitivně zlomil v náš prospěch. V 64. min V. Robek snad tři kroky před gólmanem nebyl schopen několikrát po sobě dotlačit míč do branky, a tak přiběhl Hamplík a práci dokončil – 3:0. Asi po deseti minutách jsme pronikli do otevřené obrany. M. Borůvka podržel míč trochu déle a už se zdálo, že akci zazdil. Najednou zasvištěla jeho levačka a míč zapadl do vinglu! Ihned po této brance byl střídán, protože už měl ten den jeden zápas v nohou a shodou okolností i v Prosečné dal dvě branky. Vystřídal ho Belas, rovněž hráč béčka, který v 88. min vyslal do uličky Víťu, který přesprintoval hostující obranu a poté poslal míč k tyči, čímž stanovil konečný účet zápasu na 5:0.
P. S. A opět nevím, kdo bude hrát v neděli ve Starém Rokytníku. Určitě se omluvili P. Ježek a V. Zigo, nevím, jakou službu bude mít A. Duchek. Pokud jste v sestavě postrádali D. Fikejze, tak ten mi ještě v 16 h slíbil, že určitě přijede na druhý poločas. Viděli jste ho? Já ne. Z toho vyplývá, že nad jeho jménem též visí velký otazník. A béčko zase hrají před námi. To nelze nazvat jinak než personálním gulášem.