FK Mostek – Bohuslavice 3:0 (1:0)

Sestava: Lebeda – Ježek, Čechovič, Záruba, Truhlář – Hampl, Duchek D., Špidlen, Čajka (24. Zigo, 85. Hlušička) – Robek V., Fikejz D. (80. Borůvka)
Střelci: 2x Robek V. (1x z pen.), Hampl

Úvodem omluva brankáři Mírovi Lebedovi, že jsem v minulém referátu nezmínil některé jeho zákroky ve Svobodě, kterými nás podržel. Zápas s Bohuslavicemi byl důležitý z hlediska získání bodového přídělu – pro hosty přiblížení se k nám na 3 body, pro nás odskočení na 9 bodů.
Z tohoto pohledu byl start do zápasu snový – na světelné tabuli svítila stále ještě jednička, když Víťa zakroutil míč z trestňáku „angličanem“ do sítě. Uběhly sotva 3-4 minuty, kdy se Víťa vřítil do vápna, leč trefil jen nohy padajícího gólmana. Pak se naše aktivita začala vytrácet a otěže utkání převzali hosté. Lépe se pohybovali, lépe kombinovali, byli více na míči. A to především proto, že jsme jim nechávali dostatek prostoru, byli jsme od hráčů soupeře daleko, a taky naše kombinace vázla na řadě nepřesností. Suma sumárum – z 85% jsme míč darovali soupeři našimi nepřesnostmi. Na druhou stranu je potřeba konstatovat, že kromě jednoho hodně odvážného vyběhnutí našeho brankaře, kterým zamezil ohrožení naší svatyně, toho na práci příliš neměl, nebo vlastně vůbec neměl.
Druhý poločas zpočátku navázal na ten první, nicméně bylo patrné, že hostům postupně ubývalo sil, a také my jsme byli důslednější v jejich napadání. Naše hra měla stále do ideálu daleko, ale alespoň se dostavila produktivita. Radek Záruba se zcela netradičně probil z levého křídla do vápna a svojí slabší levačkou poslal po zemi míč před branku, kde si s ním konečně po čase poradil Hamplík a v 69. min nás poslal do dvoubrankového vedení. O pět minut později se Víťa promotával věncem obránců, byl faulován a poté se ujal i exekuce pokutového kopu. I když brankář vystihl směr střely, ta si neomylně našla cestu do sítě – 3:0. Hosté již neměli, i když se snažili, síly na zdramatizování utkání. My jsme si ještě občas náznaky šancí vytvořili, ale nedokázali jsme je efektivně zhodnotit.
Závěrem ještě poznámku – utkání proběhlo v rozumné fotbalové atmosféře ze strany aktérů obou týmů, Nebyly likvidační fauly, nedocházelo k verbálnímu vyhrožování. A vo vo tom to je!
Kdo však nastoupí ve vloženém kolem ve středu 8. 5. 2019 od 17 hod na domácím hřišti proti Kalné je záhadou. Určitě nebude Michal Špidlen, Čajkis je opět zraněn a z dalších zraněných (Kuhn, Polák) se těžko někdo rychle uzdraví. Mohou vypomoci béčkaři, ale ti budou mít zápas v nohách (Prosečné).