Svoboda – FK Mostek 2:2 (1:1) pen. 2:1

Sestava: Lebeda – Ježek, Čechovič, Záruba, Hlušička – Belák, D. Duchek, Špidlen, Hampl – V. Robek, Brádle

Střelci: D. Duchek, Brádle

Úvodem bych nejprve rád poděkoval hráčům dostavivších se na zápas, primárně pak těm, kteří nám pomohli vůbec zahrát si v jedenácti, protože buď na tom místě nikdy nehráli (gólman Hlůša na levém beku), anebo už jim kopačky pár let visely na hřebíku (Brádlík). Poděkování patří i vedení „B“ týmu, které nám nakonec uvolnilo Belase.
Z nejrůznějších důvodů, zejména zranění a práce, nebyli k dispozici Truhlář, Zigo, Fikejz, Čajka, Polák, Kuhn a A. Duchek, brankář Lebeda chytal se sebezapřením neboť celou noc nespal kvůli střevním potížím. Prostě fotbalová pohoda jako vyšitá! nebo, že by vyšinutá?!?
Začátek zápasu byl vlažný, načež nečekaně udeřilo, to když D. Duchek dorazil hlavou míč do sítě po zákroku domácího brankaře. Poté domácí vytáhli svoje trumfy – rychlost, technickou a kombinační zdatnost a přemíru tvrdosti. Připadali mi jako prušácky nadrilovaná armáda, která chce uspět za každou cenu. Každý souboj neuvěřitelně bolel, pokud jste nedostali loktem, tak tam bylo kopnutí a naopak. Těžko, moc těžko jsme se prosazovali. Pohybliví domácí byli všude dříve, měli odražené míče na obou polovinách. Po sérii dětinských chyb došlo ve 23. min k vyrovnání, kdy jsme nejprve chybně darovali domácím míč, který rychle vhodili, vnikli do vápna, kde se střelec jednoduše obtočil a vyrovnal. Tam nám hodně chyběl potřebný důraz. Ve zbytku poločasu jsme se spíše bránili. Na obou stranách mohlo padnout ještě po jedné brance. Vypadnuvší míč našemu brankaři nejprve nastřelili domácí do břevna. Odtud se míč odrazil k úplně volnému hráči, ale díky zákroku L. Čechoviče se šance v gól nepřetavila. Nám se povedla na tři doteky rychlá kombinace, při které úplně volný Hamplík orazítkoval tyč.
Druhý poločas začali lépe domácí. v 53. min domácí kapitán bombou do horního rohu zpoza velkého vápna poslal domácí do vedení. My jsme se probouzeli pozvolna, také jsme trochu přitvrdili muziku a od cca 65. min jsme jakžtakž začali být více na míči, ale šanci jsme se vypracovali jedinou a tu Víťa neproměnil. Už se zdálo, že prohrajeme, leč domácí bek zbytečně zafauloval a hlavní rozhodčí písknul penaltu. Psala se 83. min a M. Špidlen ji…….. no neproměnil. Naštěstí navrátilec Brádlík vyražený míč brankařem poslal do sítě.
Na úplném konci zápasu po centru do našeho vápna byl neurvale loktem na solar trefen Belas a nevypadal vůbec dobře. Rozhodčí radši ihned zápas ukončil. No a penalty? Tam už se kloní štěstí na tu či onu stranu. Pro Mostek většinou na tu špatnou. Sled penalt – domácí ano, Dušan tyč, domácí ano, Michal ano, domácí překopl – a rozhodující L. Čechovič ….. břevno!?:
Na to, v jaké jsme hráli sestavě to bylo asi naše maximum. Uvidíme v příštích zápasech.