FK Mostek – Radvanice 6:0 (3:0)

Sestava: Hlušička – Ježek, Čechovič, Záruba, Truhlář – Hampl (67. borůvka), D. Duchek, Špidlen, A. Duchek (77. Belák) – V. Robek (85. Čedík ml.), D. Fikejz
Střelci: 3x V. Robek, Záruba, D. Fikejz, Čedík ml.

Čtvrtý zápas = čtvrtý brankář. Doufám, že v tomto experimentu již pokračovat nebudeme, abychom se nedostali do jakési „knihy rekordů.“ Hostující Radvanice se nenacházejí v optimálním rozpoložení, což mohlo vést k jejich podcenění, avšak již začátek zápasu ukázal, že radvaničtí jsou na tom fakt blbě. Ono se to při tom množství šancí špatně pamatuje a počítá, ale troufnu si napsat, že do desáté minuty už jsme mohli klidně vést o tři kusy.
Poklidné hladiny utkání rozčeřil mladý Fiki. Ve 13. min šel do sprintérského souboje s obráncem, do kterého narazil vyběhnuvší gólman. Oba padli k zemi a zatoulaný míč poslal Víťa poprvé do hostující branky. Srážka však měla pro brankáře hostů fatální následky a kvůli zranění ruky musel o 10 minut později střídat. Nový, mohutný muž v soupeřově brance si ještě ani nesáhl na merunu, když už ji po minutce na hřišti tahal ze sítě po prudké hlavičce Radka Záruby – 2:0. A aby toho nebylo málo, po úniku Víti jsme zvýšili  o dvě minuty později na 3:0.
Hosté byli na kolenou, jedna průniková nahrávka za druhou směřovaly do jejich otevřené obrany a naši forvardi se řítili na hostující svatyni … a nic. Samý ofsajd!?! Alespoň dozadu jsme hráli disciplinovaně a myslím si, že lepší „flejdu“ v brance si Hlůša po delší odmlce nemohl přát.
I druhý poločas měl podobný scénář. Navíc hosté odpadali i fyzicky. Avšak dát gól i z nejvyloženější pozice se ukázalo jako zásadní problém. Po ukázkové akci „dva sami na brankáře“ se po Víťově nezištné nahrávce konečně trefil i Fiki, který byl v té době jakési letargii po sérii odmávaných ofsajdů z prvního poločasu. Za stavu 4:0 mohlo mezi diváctvem dojít k sázkám, jestli to dotáhneme až na desítku. A kdo by na to vsadil, určitě by neprohloupil. Leč došlo na klasické antické drama o několika hercích v divadelním spektáklu s názvem „Dívej se, co se dá zazdít!“ Škoda, že jsem si nevzal papír a tužku, abych si dělal čárky, protože to se z hlavy spočítat nedá. A tak jsme se trápili až do 75. min, kdy Fiki ideálně uvolni Víťu, který protrhl střelecké trápení a zaznamenal svůj hattrick. To už jsme byli také ve fázi prostřídávání, aby si trochu zahráli i kluci z béčka, kteří nám vyhověli a přišli usednout na střídačku. A byli to právě béčkaři, kteří zařídili poslední branku utkání. Martin Borůvka se z pravého křídla dostal neatakován do vápna a předložil míč M. Čedíkovi ml., kterému stačilo jen nastavit nohu a zasunout míč pohodlně do sítě.
Tři body a 6:0 je určitě pěkný počin, ale kdyby bylo skóre dvojciferné, nikdo z přítomných by se vůbec nedivil. V následujících utkáních to však bude mnohem, mnohem složitější. Nesmíme usnout na vavřínech!!!