Pilníkov – FK Mostek 1:3 (1:1)

Sestava: Lebeda – Zigo, Čechovič, Záruba, Truhlář – Duchek A., Duchek D., Robek V., Kuhn (60. Belák, 87. Čedík ml.) – Čajka, Fikejz D.
Střelci: Čajka, Kuhn, Fikejz D.
Pokud je čtenář našich stránek pozorný, lehce zjistí, že oproti minulému kolu chybělo 5 hráčů (Ježek, Špidlen, Hampl, Polák, Piwko). Ještě v sobotu ráno jsem měl v notesu zapsaných 11 jmen, u dvou z nich otazník a žádného brankáře. Klasický evergreen víkendových dní v mosteckém klubu. Ale kdo to má vydržet?

Nakonec jsme dali dohromady 14 jmen. Po těžším zranění a čtvrtečním patnáctiminutovém tréninku se vrátil do branky Míra Lebeda. Pokud by mu zranění hrát nedovolilo, nastoupil by hráč Borovnice P. Přiklopil?!?
Na nerovném terénu se dost dobře nedalo hrát nijak kombinačně. Navíc domácí byli velmi kontaktní, rychle přistupující. Nic nevymýšleli – po překročení půlící čáry ihned nakopávali na dva rychlé útočníky. Ve 26. min se na levém křídle velmi hezky technicky zbavil svého strážce A. Duchek, postupoval do pokutového území a předložil „talířovku“  Marku Čajkovi, který asi ze 3 m poslal míč do sítě. Naše radost trvala asi půl minuty. Domácí rozehráli, na tři doteky rozebrali naši obranu a vyrovnali. Zbytek prvního poločasu byl takový rozháraný, nefotbalový. Nic moc ke koukání.
V poločase jsme provedli úpravy v sestavě. Krajní záložníci si vyměnili místa a totéž nastalo i mezi Víťou a Čajkisem. Z pohledu vývoje zápasu se to ukázalo býti dobrým řešením. Získali jsme územní převahu, ale chyběli branky. Buď jsme se netrefili nebo jsme si vyloženou šanci překazili sami. V 58. min si zopakoval totožnou akci z minulého týdne Jirka Kuhn. Z levého křídla se prokličkoval do vápna a pravou nohou po zemi prostřelil domácího gólmana. Radost vystřídalo jeho zranění, kdy při střele špatně došlápl (asi výron) a musel být střídán.
Po vedoucí brance jsme trochu polevili, a tak se také domácí občas dlouhými nákopy dostávali před naši svatyni bez nějakého vážnějšího ohrožení branky. Ačkoliv se jednalo o nijak vyhrocené utkání, vše zdramatizoval HR svými poněkud zvláštními rozhodnutími. Fauly přehlížel, ale karty rozdával za slovní „kritiky.“ Díky tomu se stalo, že zejména hráč domácích Kolín to brousil od samého začátku. Vrcholem bylo jeho naprosto zbytečné „vémolovské“ sražení našeho sušinky A. Duchka, za což už byl konečně vyloučen.
Domácí i v deseti se rozhodli s výsledkem něco udělat. Na hrot se vysunul jejich vysoký stoper.  Díky tomu se Fikimu konečně povedlo proniknout obranou a v 89. min uzavřít samostatným únikem účet zápasu na 3:1 v náš prospěch. I když v nastavení nás ještě zachránil Míra Lebeda, který na poslední chvíli vytěsnil tečovanou střelu mířící do opuštěné branky.
A tak jsme si mohli zakřičet vítězný chorál (minulý týden jsme na to úplně zapomněli?!?).
P. S. Jsem vážně zvědavý, kdo nastoupí příští týden. Míra Lebeda je na dovolené, Víťa má problémy s žebry, Jirka Kuhn má ten kotník, krátká anabáze Viktora Ziga patrně skončila, …Ach, jo.