Malé Svatoňovice – FK Mostek 2:1 (1:1)

Sestava: D. Duchek – Ježek, Čechovič, Truhlář – Záruba, Čajka – Hampl, Špidlen, Fikejz D. – Polák, V. Robek
Branka: V. Robek

S torzem 11 hráčů a jedním na střídačce, bez brankáře, jsme odjeli na první mistrák do Svatoňovic. Brankaře nahradil kreativní středopolař D. Duchek, který podal odpovídající výkon, ale ve hře zjevně chyběl.
Domácí se do nás pořádně pustili, byli hladovější, dynamičtější, všude byli o krok dřív. My jsme působili sklesle a mátožně, i když jsme domácí pustili jen k několika střelám z dálky nebo k rohovým kopům. Žel, ve 14. min se navinul věnec na sebe navazujících kiksů – Truhla zbytečně hodil aut o 20 m blíže k naší brance, než míč přešel autovou čáru. Jeho aut nedostihl Radek Záruba a domácí vyslali do brejku nejnebezpečnějšího hráče domácích, na které naše defenzíva pozapomněla. Nájezd byl proměněn, prohráváme 1:0. Postupně jsme však přebírali otěže utkání, ale jen po vápno. Domácí brankař se docela nudil. S blížícím se koncem prvního poločasu se závary před domácí svatyní množily, včetně nastřelené spojnice tyče a břevna. Ve 45. min M. Špidlen rozehrál dlouhým nákopem trestný kop, J. Polák z první míč posunul na V. Robka a ten k naší radosti vyrovnal.
Také druhý poločas jsme byli častěji na míči. Hned ve 46. min se ocitl agilní V. Robek sám před gólmanem, ale ten konečky prstů střelu vytáhl. Domácí už jen nakopávali dlouhé míče po větru, nicméně náš brankář nic vážného řešit nemusel. Bohužel to neudělali ani arbitři utkání. Jednou byl ve vápně sražen V. Robek, podruhé po dlouhém nákopu a ladném Polákově zpracování dostal Honza míč do sítě. Skvělá technická práce. Prý ofsajd. Domácí gólman osobně po zápase přiznal, že penalta byla jasná a o ofsajd se nejednalo.
A tak se štěstí obrátilo ve prospěch domácích. Ledabylý nákop do našeho vápna propadl přes několik hráčů. Setrvačností probíhal naším vápnem útočící hráč, kterému se najednou míč zjevil před čelem – tak do něj ťuknul a ejhle – 2:1 v 65. min. Pořád dostatek času. Jenže naše šance nenašly správný směr – V.Robek po Fikiho přihrávce sám před gólmanem, dva pěkně kopnuté trestňáky, které domácí nestor v brance pokryl, R. Záruba sám před brankou hlavou zklamal, M. Špidlen dorážel po rohovém kopu do prázdné branky, leč trefil hlavu obránce, apod. Posledních cca 5 min už to byla jen křeč, a tak výsledek zůstal nezměněn.
Jen se děsím toho, aby nebyl někdo nemocen, zraněn, vyloučen nebo v práci. Kdy by pak nastupoval v dalších zápasech?