Úpice B – FK Mostek 2:1 (0:1)

Sestava: Lebeda – Ježek, D. Duchek, Záruba, Čajka – Polák, V. Robek, Špidlen, Hampl – Borůvka, Lashchuk
Střelec: V. Robek
Všem čtenářům se omlouvám, kdyby mně to dnes nepřipomenul syn, že ještě nečetl referát z posledního zápasu, tak bych to  zcela jistě opomenul.
Před samotným zápasem jsme chtěli dokončit podzimní část sezóny s nějakým bodovým ziskem při vědomí, že domácí budou těžko rozlousknutelným oříškem, což samotný zápas potvrdil. Přesto jsme to mohli být my, kdo mohl začít zápas veseleji. Dvakrát se totiž dostal do vyložené brankové příležitosti Martin Borůvka, kmenový hráč béčka, který ale naložil se šancemi prachbídně – nejdříve se polekal vyběhnuvšího brankaře, podruhé ukvapeně vystřelil. Prostě všechno špatně.
Přesto jsme se do vedení dostali – ve 25. min si Víťa zaběhl za obranu, kam ho vyslal Dušan, Víťa obešel brankaře a poslal míč do prázdné branky. To už ale domácí zlobili – v jejich kádru byla více než polovina mladíků ve věku 16 – 19 let, byli rychlí, dostatečně tvrdí a kombinačně zdatní. Jejich centry byli prudké a navíc do nich automaticky nabíhali jejich útočníci. Také poměrně často stříleli. Prostě nám všem dalo pořádnou fušku jít o přestávce do kabin s vedením 1:0.
Po přestávce nám radost dlouho nevydržela. V 50. min vystřelil domácí hráč asi z 22 m takovou přízemní střelku a světe div se, zaplula k tyči. No nic jedeme dál. Zápas se poté odehrával spíše mezi šestnáctkami. Domácí mladíci byli stále dobří, nám se tolik herně nedařilo, ale sem tam nějakou šanci jsme si vytvořili. Bohužel nic, nic a zase nic. Střelecké umění nebo alespoň špetička štěstí se ztratily neznámo kde! To domácí to štěstíčko měli – v 74. min centřík do vápna, (ne)hlavičkář Hamplík prohrál souboj. Míč od neznámé části hlavy domácího hráče odhopkal do tyče a od ní před branku, přesně k tělu domácího borce, který míč dotlačil do branky.
Na našich klucích byla vidět snaha s výsledkem ještě něco udělat. Zatlačili jsme domácí před jejich branku, ale chyběl nápad, invence a hlavně docházely síly. Ukázalo se, že v tomhle měli prostě domácí navrch. Jejich mládí oproti naší zkušenosti tentokrát bylo cennější. V konci zápasu už jsme hráli vabank a jen díky Mírovi v brance jsme nedostali vyšší příděl.
Buďme však s podzimní částí sezóny spokojeni. Teď bude důležité rozšířit kádr, protože není možné jezdit na takhle důležité zápasy v 11 lidech.