Libotov – FK Mostek 0:4 (0:2)

Sestava: Lebeda – Ježek, Čechovič, Záruba, Čajka – Polák (70. Duchek A.), Duchek D., Špidlen, Hampl (72. Borůvka) – V. Robek, Lashchuk
Branky: 2x Lashchuk, Hampl, Robek
Tolik hřejivé masti jako před zápasem v Libotově nevymazal ani wehrmacht u Stalingradu – silný vítr z libotovských polí, 2 stupně Celsia a déšť. To byly průvodní znaky předehrávky prvního jarního kola. Ze začátku jsme se trochu déle rozehřívali. Chyběl pohyb a rychlejší práce s míčem a také jsme málo využívali Honzu Poláka na pravé straně zálohy, neboť pokud dostal míč, smrdělo to gólem.
První přišel v 17. min, kdy se nám ve vápně úplně přesně nepovedla kombinace, leč štírek Lashchuk píchnul míč kolem gólmana do sítě. Přebírali jsme iniciativu a přišly i gólovky (píšu jen o těch stoprocentních) – Víťa břevno, Honza tyč, pak duo Lashchuk – Robek vlétlo do otevřené obrany, Saša na sebe vylákal brankaře a předložil míč Víťovi, který stál cca 7-8 m před brankou – před ním zela zcela odkrytá branka. Dal? Nedal!!! A tak ve 44. min opět Honza z pravé strany prudce odcentroval a Hamplík pohlavními orgány dotlačil míč do sítě. Domácí se asi 2x dostali do vápna a lehce to zasmrdělo. Díky gólmanovi jsme měli stále nulu na kontě.
Druhý poločas měl stejný scénář. O šancích už nebudu, stejně jsme je neproměnili. A tak v 62 .min se na vápně uvolnil Víťa, obešel brankaře a zvýšil na 3:0. Bylo to po chybném vykopnutí od branky. Totéž provedl domácí brankář v 70. min, kdy přihrál přesně Sašovi, který se nemýlil. Nechci brankaře pomluvit, spíše ho obhájit. Jestli byl zmrzlý, ani se mu moc nedivím.
Zbytek zápasu pak byl již o ničem. Příroda jednoznačně zvítězila!!!