Chvaleč – FK Mostek 1:3 (1:2)

Sestava: Lebeda – Ježek, Čechovič, Záruba, Čajka – Hampl, D. Duchek, V. Robek, A. Duchek – Polák, Lashchuk
Branky: 2x Lashchuk, 1x V. Robek
Miroslav Lebeda, trenér:
Ještě v dopoledních hodinách nebylo úplně jasno, jestli dáme dohromady 11 hráčů. To se podařilo i kvůli 16 hodinovému návratu Saši Lashchuka z rodné Ukrajiny, kdy měl čas se na 1,5 h prospat a potom nám zařídit další vítězství. Inu, východní Slované!!!
Nicméně se musím trochu poopravit, Saša byl jedním z jedenácti, protože jsme podali koncentrovaný kolektivní výkon. Kdo neviděl hřiště ve Chvalči, neuvěří, na čem se dá odehrát mistrovské utkání, přičemž chápu domácí, že pokud nemají k dispozici vodní zdroj, finanční prostředky na trávník a techniku, která by ho udržovala, lepší už to nebude (ale úklid kabin a nalajnování hřiště, to by se snad zvládnout dalo).
Vrátím se však k utkání. V prvním poločase, který byl z naší strany určitě ten povedenější, mě hráči překvapili poměrně častou kombinací. A to na velmi nerovném terénu bylo pro mě překvapující. Hlavně prvních 30 min jsme hru zcela ovládli, jen to zakončení tradičně pokulhávalo. Naštěstí již v 8. min Saša nevědíc co s míčem vystřelil a nachytal domácího strážce v nedbalkách. Tedy 0:1. O pár minut později se nám zdařil rychlý brejk, který Saša vyřešil naprosto tutovou nahrávkou jako „na talíři“ pro Honzu Poláka, který měl před sebou zívající odkrytou branku – bohužel Honza trefil gólmana, který stál na úplně opačné straně branky.
Domácí jen nakopávali dlouhé míče, se kterými si naši beci poradili relativně dobře. Přesto došlo v 18. min ke kuriózní situaci. Babuletka vyslaná domácím hráčem, která  by rozhodně nevzbudila ani Šípkovou Růženku nějak rozvrkočila naši jistotu v brance – prostě mu vypadl míč, možná i blbě skočil, dobíhající Petr Ježek mu ho vrátil a byla z toho nejen malá domů, ale hlavně trestňák z 5 metrů. Naši borci postavili na brankové čáře zeď, která se však při střele „otevřela“ a bylo srovnáno na 1:1. Naštěstí se asi po sedmi minutách trefil z 20 m pěknou střelou V. Robek a znovu nás poslal do vedení. Poslední čtvrthodinka první půle byla taková rozháranější a žádnou branku již nepřinesla.
Také druhý poločas již moc pěkného nepřinesl. Naše defenzíva si s nákopy vždy poradila, pokud soupeř občas vystřelil, šlo to pravidelně do koše naše brankaře, jemuž již míč nevypadl. My jsme se častěji tlačili před branku domácích, ale hra už nebyla tak přímočará, finální nahrávky byly velmi nepřesné. Při jedné ze svých kličkovaných v pokutovém území byl faulován V. Robek a Saša dal z penalty pojistku na 1:3. Zároveň byl po druhé ŽK vyloučen jeden z domácích. A že nám hra do deseti nejde, to jsme viděli již minulý týden. Takže posledních cca 25 min se v podstatě jen dohrávalo. Domácí se na nic nezmohli a nám to už také moc nešlo. Sem tam se urodila nějaká šancička, popř. šance, kdy Dušanovu hlavu brankař odrazil před sebe a Honza Polák z několika metrů opět netrefil – míč z jeho kopačky se otřel o horní část břevna.
Tři body dobré, za týden v Libotově to bude určitě daleko těžší!!! A hlavně abychom dali do kupy nějaké hráče!!!