FK Mostek – Starý Rokytník 3:1 (1:0)

Sestava: Lebeda – Ježek, Čajka, Kočí – Záruba – Hampl, Duchek D., Špidlen, Kuhn – Polák, Fikejz (59. Duchek A.)

Branky: Hampl, Duchek A., Duchek D.

Celé to bylo nějaké nepovedené. Nezvyklý čas (12,30 h?), soupeř v deseti, my asi myšlenkami u sobotního oběda s husou na stole. Co jsme mohli chtít víc – hosté nás nenapadali, ale my jsme si nebyli schopni přihrát, hosté posbírali na obci kohokoli, jen aby nemuseli platit pokutu – my to odehráli „v chůzi,“ hosté soustředěni před pokutovým územím – a my, místo toho abychom hru na našem „letišti“ roztáhli, ještě jsme ten předvápnový chumel doplnili.
V prvním poločase toho moc k vidění nebylo, respektive ty naše chyby byly tak viditelné, že bolely oči. První střelu na branku jsme vyslali až ve 30. min. Jinak ojedinělé útoky ze stran (Kuhn, Hampl) skončily vždycky naprosto špatnou přihrávkou, ojedinělé rychlejší brejky skončili většinou špatnou finální přihrávkou, zpomalením akce nebo si dobře počínal hostující gólman, který krásně „četl“ naši hru. Prostě místo pohledného fotbalového baletu těžký chorovod.
Přesto jsme se dostali do vedení. Ve 35. min vyslal Honza průnikovou přihrávkou do brejku Hamplíka a ten přízemní střelou k protější tyči nedal brankaři šanci – 1:0. O poločase bylo v kabině po dlouhé době hlučno. Slovo si vzal brankař a spoluhráče pěkně vypucoval. Žel na hřišti to stejně vidět nebylo. Desetihlavý soupeř pochopil, že se trápíme a začal více útočit. A tak místo toho, abychom zesílili náš tlak, jsme museli zesílit obranu.
Na obou stranách byly k vidění brankové příležitosti (průniky ze stran v našem podání však zůstaly ve stejné kvalitě jako v poločasu prvním). Z naší strany neproměněné nekvalitou – osamocený Hamplík běží zcela sám na branku, hostující brankař stojí u jedné tyčky, branka je tedy z 90% odkrytá, Hamplík zbytečně pálí prudkou ránu – čtenáři, víš kam? No, ano, přímo do brankáře. Akce č. 2 – Honza běží zcela sám na branku, brankař stojí u jedné tyčky, branka je tedy z 90% odkrytá, Honza místo zakončení nečekaně přihrává, přihrávka není úplně přesné a Radek trefuje z několika kroků brankaře.
Na druhé straně nás výtečným zákrokem zachraňuje Míra, je to pro nás první varování. V 65. min, kdy byl na hřišti A. Duchek asi pět minut, dostal krásnou průnikovou přihrávku a se svým nájezdem si poradil zkušeně (autorovi přihrávky se omlouvám, že nevím jeho jméno) – 2:0. Že by uklidňovák? Ani náhodou, náš výkon má stále stejné parametry. Přitom hosté dozadu už moc nemůžou, ale dopředu pořád koušou. A v 81. min po nepochopitelném kiksu M. Kočího hosté rozebrali naši obranu a snížili na 2:1. Protočili jsme dva hráče (na střídačce byl už jen náhradní brankař) a právě nešťastník Kočí v 87. min z pozice levého křídla centrem našel hlavu D. Duchka, který trkl míč do odkryté branky – 3:1.

A tak kromě tří bodů byla světlým zjevem sobotního odpoledne pozápasová narozeninová párty naše borce Petra Ježka – padesátiny!!! Ještě jednou Petře vše nejlepší!!!