Bohuslavice – FK Mostek 1:4 (1:2)

Sestava: Lebeda – Ježek, D. Duchek, Záruba, Truhlář – Hampl, Špidlen, V. Robek, Fikejz (64. Čajka) – Polák (89. Kočí), Lashchuk

Střelci: 2x Lashchuk, Polák, Špidlen
ČK: Truhlář

Miroslav Lebeda, trenér:
Domácí začali poměrně zhurta. Ačkoli je většina jejich borců staršího data narození, stačili nás rychle vysoko napadat a znemožňovat naši kombinaci, zatímco oni hráli jednoduše, bez větší mezihry rychle přenášeli hru na šest sprintujících hráčů.
Přesto jsme se dostali ve 20. min do vedení, když se na velkém vápně uvolnil Honza Polák a nedal domácímu gólmanovi šanci. Z vedení jsme se však neradovali dlouho. Už o 4 minuty později nás domácí rozebrali a po přízemním centru zprava jejich levý bek zasunul míč do naší sítě na přední tyči! Přesto jsme se nevzdali a po faulu na Hamplíka nás Saša Lashchuk poslal po proměněné penaltě znovu do vedení.
Do vývoje zápasu výrazně zasáhla 43. min – při hlavičkovém souboji přímo na půlce hřiště zasáhla hlava Lukáše Truhláře tvář domácího hráče a způsobila fatální těžké zranění (zlomeniny několika kostí). Protože Truhla již měl ŽK, dostal druhou a byl vyloučen. V kabině si to potom rozhodčí rozmyslel a dal mu rovnou červenou! Popis toho, co se dělo po onom nešťastném souboji na hřišti, radši popisovat nebudu.
Do druhého poločasu jsme tedy nastoupili v deseti a museli změnit sestavu – Hamplík šel na levého obránce a Honza Polák místo něho na pravou zálohu. Vpředu zůstal osamocen Saša. Už v kabině bylo patrné, že mužstvo je vnitřně odhodlané bojovat a na hřišti to potom přetavili ve skutečnost. Bojovnost, nasazení, soustředěnost, to byli devízy naše týmu. A jako nadstavba přišly brejky do otevřené obrany domácích, kteří se vehementně snažili o vyrovnání. Po několika neúspěšných výpadech se Sašovi konečně podařilo uniknout, ještě obejít brankaře a do opuštěné branky poslat míč a tím navýšit naše skóre na 3:1. Hřebík do „rakve“ zasadil v 92. min domácícm Michal Špidlen, když vystihl špatnou rozehrávku domácí obrany spolu s brankařem a rychlou střelou stanovil výsledek na 4:1 v náš prospěch.
Celému týmu je potřeba vyseknout pochvalu, ale vyslovím obavu, že z případu Truhlíka bude vyvozeno exemplární potrestání, neboť rozhodčí popsal jeho zákrok jako promyšlený zločin!!!Opět to dál nebudu komentovat. Počkejme si na čtvrteční rozhodnutí DCK.