FK Mostek – Svoboda 3:1 (2:0)

Sestava: Lebeda – Ježek (60. Čajka), Truhlář, Kuhn – D. Duchek, Záruba – Hampl, V. Robek, Fikejz (86. A. Duchek) – Polák (64. Borůvka), Lashchuk

Střelci: 2x Polák, Hampl

Úvod zápasu se povedl náramně. Už ve 2. min uvolňoval Honza Polák V. Robka, který byl v pokutovém území faulován a nařízený pokutový kop Honza proměnil. Bohužel, oproti zápasu v Radvanicích, kde v podstatě hráli titíž hráči, nepřišla očekávaná kombinace. Tím jsme se často vyřazovali ze hry a dávali šanci soupeři, který měl výbornou běhavou zálohu, která nás často trápila a přečíslovala. Ještě že jsme měli rychlonožku Jirku Kuhna. Uklidnění mohla přinést 25. min, kdy se opakovala situace ze začátku zápasu – Honza našel ve vápně Víťu, ten nadvakrát manévrem zneklidnil vyběhnuvšího brankáře, kterému nakonec nahrávka prošla až do sítě – 2:0. Hostující gólman byl již od počátku zdravotně indisponován, my jsme mu však až do konce poločasu dali „pokoj.“ Nedařilo se, nedařilo. A protože ani náš brankář neměl příležitost zasáhnout, i když jedna pumelice se třela o venkovní stranu tyče, šlo se do kabin za stavu 2:0.
Druhý poločas byl z naší strany doslova hororový. Takhle špatně jsme nehráli „od Kuvajtu napadení.“ Co se nám povedlo? Hezký třetí gól – v 56. min Saša konečně přímočaře vběhl do vápna, poslal tvrdou střílenou přízemní přihrávku a dobře stojící Hamplík míč zasunul do sítě!!! Pak Víťa trefil z trestňáku tyč a Dušan po jednom z rohů břevno. Jinak fotbal v našem podání plakal. Hosté se ze svého úspěchu radovali záhy – krátká malá domů od Fikiho nabídla hráči hostů snížit, leč proti byl Míra v brance – první střet vyrazil, totéž platí i o další dorážce. V obraně nastal chaos, který nakonec vyřešil hlavní rozhodčí . Petr Ježek odkopl míč, hostující hráč byl u míče později a Petra nakopl – HR to však viděl obráceně a tak hosté z penalty snížili na 3:1 v 58. min.
V samotném závěru šel opět hostující útočník sám na Míru, ten jeho střelu zblokoval, jenže míč se snášel do branky. Záchranář Truhlík ramenem vytlačil míč na břevno, následoval odkop a konec zápasu. Já fakt tu svíčku do kaple sv. Anny budu muset jít zapálit, abych poprosil nejvyššího za odpuštění – tohle bylo fakt k uzoufání. Ještě že jsou ty tři body!!!