Radvanice – FK Mostek 0:4 (0:2)

Sestava: Lebeda – Ježek, Truhlář, Kuhn – D. Duchek, Záruba – Hampl (82. Kočí), Špidlen, Fikejz (74. Čajka) – Polák (74. A. Duchek), Lashchuk

Branky: 2x Laschuk, Kočí, Duchek D.

Krásné hřiště, hezké zázemí kabin. My k tomu přidali velmi hezký první poločas. Hráči využili trávníku k rychlé kombinaci na 1 – 2 doteky, která byla i velmi přesná – na III. třídu fakt pěkné pokoukání.
Po několika nedotažených šancích konečně gólově udeřil v 9. min po samostatném úniku přízemní střelou Saša Lashchuk. Co nastalo poté, se dá přirovnat k Herodesovu vraždění neviňátek. Ono se to v té četnosti špatně počítá, ale při vší skromnosti mohu říct, že 5-6 vyložených šancí ke vstřelení branek jsme zazdili – Saša vícekrát, Hamplík minimálně 2x, z toho jedna tyč, Michal Špidlen, Dušan břevno, … . A tak to zůstalo zase na Sašovi, který z vykombinovaného brejku nedal domácímu gólmanovi šanci. Ve 43. min 2:0. Pokud nepíši o našem brankaři, pak je to jen tím, že se spíš věnoval dirigování zadních řad a přízemní rozehrávce.
Po změně stran už naše dominance lehce vydoutnávala. Možná z pocitu, že nemůžeme prohrát, jsme přestali běhat, kombinace se vytrácela, včetně její přesnosti. A nepomohlo ani střídání. A měli jsme i štěstí. Po jednom z úniků domácí hráč špatně trefil míč a po problematickém vyboxování naším brankařem, směřovala hlavička do opuštěné branky, odkud míč vykopl D. Duchek. Ten si spravil náladu, když se v 83. min. dostal k volnému míči Čajkis, neukvapil se, podíval se a z boku velkého vápna nacentroval přímo na Dušanovu hlavu. Domácí ochránce svatyně byl krátký. Těsně před koncem zápasu posla Míra dlouhý nákop, domácí stoper míč hlavou jen málo posunul za sebe, čehož využil Martin Kočí, který ve sprintérském souboji předčil domácího brankaře. Obhodil si ho a skóroval do prázdné branky. Po rozehrání rozhodčí zápas ukončil.
Četné mostecké diváctvo spokojeno, body taky dobré. Jen to zase zopakovat!!!
P. S. Svůj debut na mostecké lavičce si odbyl trenérův host z Pardubic, emeritní kantor a ředitel, který nahradil nemocného Jirku Brádleho. Škoda, že někdo nenatočil jeho „běh“, kdy byl povolán rozhodčím k ošetření našeho hráče. Pohled „pro bohy“. Však si také vysloužil ovace našeho diváctva.