FK Mostek – Malé Svatoňovice 6:2 (3:1)

Sestava: Lebeda (87. M. Piwko) – Ježek, Pacák, Truhlář – D. Duchek, Záruba – Hampl, Špidlen, Čajka – Polák, Borůvka (58. Kracík)
Branky: 3x Polák, 2x Špidlen, Hampl
Opět v neúplné sestavě (Kuhn, Zigo, Čechovič, V. Robek, Kočí, A. Duchek, Lashchuk, Fikejz) jsme nastoupili proti svatoňovickým, kteří na jaře spolu s námi kopali okres, takže jsme svým způsobem znali kvality tohoto týmu. Např., že velké nebezpečí můžeme čekat od hráče Tišlera – 2. min, 0:1, branku hostí vstřelil Tišler. A pak se divte, že řvu tak brzo, i když jsem tentokrát hráče „přečůral“ a byl jsem úplně ticho.
Rozjížděli jsme se pomalu, nicméně  postupně přicházela velmi pěkná kombinační podívaná. Vyrovnat se nám podařilo ve 21. min, kdy se konečně trefil Hamplík, který již několik minut předtím ve vyložené pozici trefil hostujícího brankáře. Tedy, omlouvám se hráči Cabalkovi ze Svatoňovic, neboť ho možná losem poslali spoluhráči do branky, ale brankař to rozhodně není. To nám také hodně ulehčilo. A ulehčilo se nám o to víc v 37. min, kdy Máru Čajku podrazili ve vápně a Honza Polák se z penalty nemýlil a načal svůj brankostroj. Ještě před odchodem do kabin po rychlé kombinaci se dostal do úniku Michal Špidlen a ve svých 45 letech ve sprintu svou akci dokončil přitaženou střelou po zemi. Poločas tedy 3:1.
Také druhý poločas jsme začali pohledně, nicméně ta fotbalová krása se kamsi postupně vytrácela. Hosté byli odvážnější, někteří naši borci zapomněli svěžest v kabině. Šance jsme si vytvářeli, to ano, ale herně už to nebylo ono. Skóre navýšil M. Špidlen z trestného kopu v 59. min střelou do středu branky, kterou hostující strážce branky neutlumil. V 67. min předvedl velmi hezkou individuální akci Honza Polák, který elegantně obešel hostujícího obránce a svoji střelu pověsil do vinglu. Dlužno poznamenat, že se mu také podařilo z malého vápna překopnout nejen branku a ochrannou síť za ní, ale i garáže!? To se jen tak někomu nepovede. V té době už byl střídán borovnický kanonýr Martin Borůvka, který asi neměl zcela svůj den, protože se svými šancemi naložil prachbídně. Ani jeho náhradník, David Kracík „Grazziani“, který si odbyl premiéru v dresu „A“ týmu, neřešil možné šance efektivně a tím oba borci zůstali na nule střelených branek.
Hostům se podařilo v 76. min snížit vlastní brankou Ondra Pacáka, který tečoval střílený centr do protipohybu naše gólmana, který se předtím vyznamenal při dalším samostatném nájezdu Tišlera. Ještě k Ondrovi – také „střelec“, 2 zápasy = 2 vlastní góly. Konečný stav zápasu stanovil opět Honza Polák v 87. min a dovršil svůj hattrick.
Další zápas sehrajeme v neděli od 17 h v Kunčicích.