Dolní Kalná B – FK Mostek 2:1 (1:0)

Sestava: Lebeda – Ježek, Pacák, Truhlář – D. Duchek, Záruba – Čajka, V. Robek, Hampl – Polák, Fikejz (70. Kočí)
Branka: V. Robek
ČK: V. Robek
Před zápasem panovaly značné „vlny“. Jednak jsme pořádně nevěděli, kolik se nás vůbec sejde a totéž jsme vnímali i u domácích s tím, že mají kam sáhnout, byť jejich „A“ tým bude mít zápas v nohách. Obě prognózy se v podstatě naplnily – nás bylo jen 12 a domácí do zápasu vpustili půlku týmu, který vcelku pravidelně kope krajskou 1. B třídu.
A domácím vstup do zápasu vyšel. Byli pohybliví, kombinačně zdatní, všude byli o krok dopředu, ihned nás presovali. I když si žádnou šanci nevypracovali, donutili nás k fotbalovému trápení. Vrcholem byla vlastní branka Ondra Pacáka ve 23. min – domácí levý bek jen tak plácnul z cca 35-40 m levačkou do balonu, jehož rychlost stačila tak tak na mistra světa ze šnečího světa a světe div se, místo jednoduché placíry či vyvezení míče zbytečný nápřah, netrefení míče a už tam byl!?!?
Tento moment však lze označit za zlomový. Režii zápasu začali přebírat naši borci a do konce poločasu si ji udrželi. Žel ani nám nějaká šance na vyrovnání nedorazila. I druhý poločas jsme začali dobře. Hned po třech minutách přišel ťukes na jeden dotyk, který důrazně zakončil Víťa Robek. Domácí jsme zatlačili na jejich polovinu, ale pořád to nebylo ono. Měli jsme dostatek standardek, které se staly naší velkou zbraní v předcházejících zápasech, ale tentokrát nic. Teda, teď to přijde – asi v 73. min střílený centr V. Robka vypadl domácímu brankáři z ruky, dotírající O. Pacák ho získal, ale byl ve vápně zkosen domácím obráncem, který se k faulu přiznal. Hlavní rozhodčí IHNED fouknul penaltu. Ale co to? Směřuje k asistentovi. Domácí se totiž pokusili situaci zvrátit tvrzením, jestli náhodou nebyl ofsajd. Asistent potvrdil, že ofsajd nebyl. Ještě spolu chvilku mudrcovali a ejhle – KOP OD BRANKY!!!
Prostě zářez jako prase. Nechci nikterak hluboce analyzovat výkon arbitrů, se všemi se znám dlouho, s některými si i tykám. Domnívám se, že převážil alibismus a srabismus místo jednoduchého rázného rozhodnutí. To, že oba asistenti několikrát obrátili aut, který se díky hráčům, kteří se přiznali, zase vrátil k reálu, to se může stát. Jestliže hráč domácích Kodytek VEŘEJNĚ ZESMĚŠŇUJE našeho faulovaného hráče tím, že ho „filmuje“ a „natáčí“, to by se asi stát nemělo, Kam se díval p. Tandler, v jehož prostoru se to odehrálo a proč nereagoval p. Mrkvička, kterého jsem na to osobně upozornil, to musí porovnat se svým svědomím. Jak říkám srabismus.
Ale zkuste to vysvětlit hráčům, kteří devadesát minut dřou – adrenalin, emoce a pak dojde k faulu v našem vápně a srabismus je pryč, penalta na pokyn asistenta p. Tandlera a HR ji pískne. Zcela TOTOŽNÁ SITUACE, ale rozdílně posouzená!!! A hráči mají sklopit hlavy? Nic se neděje, rozhodčí se také mohou mýlit? Mýliti se je lidské, nicméně …. Dělám fotbal dosti dlouho, viděl jsem toho, že bych mohl napsat knihu. Sakra, o co tady šlo? Kdyby HR písknul OBĚ penalty, vůbec by se nic nestalo – obě byly. Pokud nepísknul první, logicky neměl písknout tu druhou, tři minuty před koncem. Domácí diváci by řvali, ale arbitři by si zachovali čest a smysl pro fair play. Pak by rozhodly penalty a všichni by se rozešli v pokoji domů. Takhle jenom vyvolali nenávist a zlobu, kterou korunovali vyloučením Víti Robka. Nechválím ho za to, co řekl rozhodčím a že to vůbec udělal, ale chápu ho a v tomto směru ho obhajuji!!! A jsme zase u tisíckrát obehrané fotbalové písničky – vždycky, když se rozhodčí během zápasu dopustí hrubé chyby, tak na to doplatí hráči!!! To není matematický vzorec, to je, bohužel, nepsaný fotbalový zákon!!!
Výsledek už jsme neotočili a poznali, že ani ve III. třídě to nebude žádný med.