FK Mostek – Úpice B 3:1 (0:0)

Sestava: Lebeda, Čajka, Čechovič (29. Zigo), Záruba, Kuhn – A. Duchek (73. kočí), V. Robek, Špidlen, Hampl – Polák (73. D. Duchek), Fikejz
Střelci: 2x Záruba, Polák
Miroslav Lebeda, trenér:
Utkání týmů, které minulý týden nadělily svým soupeřům devět branek, jsme začali jako z partesu. Během 15 – 20 min. jsme si vytvořili cca pět gólovek, které buď chytil dobrý hostující brankař nebo jsme je „zazdili.“
Náš úvodní tlak postupně slábl, přesto ještě nějaké šance přišly (viz samostatný nájezd Víti). Hosté se také osmělovali a hrozili průnikovými přihrávkami, se kterými si poradil náš brankař. Vznikající okénka v naší defenzívě můžeme přičíst změnám v rozestavení z důvodu dosti vážného zranění stopera Lukáše Čechoviče z 28. min., který si při pádu utrhl klíční kost od ramenního kloubu, čeká ho operace a určitě si také dost dlouho nezahraje.
Druhý poločas jsme šli za vítězstvím. Když to nešlo ve hře, udeřili jsme ze standardky. Víťův dobře cílený rohový kop našel hlavu Radka Záruby, který nás poslal do vedení v 55. min. A byl to opět Víťa Robek, který se v 61. min.prodral do vápna a našel Jendu Poláka, který jen míč zasunul do branky. Vítězné dílo dokonal opět hlavou po rohovém kopu Radek Záruba v 71. min.
V té chvíli se zdálo býti rozhodnuto. Hosté vypadali na ručník, leč hra se výrazně změnila. My jsme si najednou nebyli schopni přihrát, každé překročení půlicí čáry skončilo nezdarem. A toho začali využívat mladíci v dresu hostů, kteří pronikali naší děravou obranou jako nůž máslem. Hráli jsme netakticky a nezodpovědně a jen díky výtečnému výkonu Míry Lebedy, který pokryl několik samostatných nájezdů i střel z těsné blízkosti, jsme vítězství dotáhli až do závěrečného hvizdu, byť v 79. min. jsme soupeři jeden gól věnovali.
Vstup do nové soutěže se nám tedy povedl. Uvidíme, jak to bude vypadat dál. V každém případě začátky zápasů ve 14 hodin při teplotě kolem 30 stupňů nejsou úplně ideální.