FK Mostek – Libotov 9:0 (3:0)

Sestava: Lebeda (80. Piwko) – Ježek, Čechovič, Čajka – D. Duchek, Záruba – A. Duchek (70. kočí), V. Robek, Hampl – Polák, Fikejz (70. Borůvka)
Střelci: 3x Polák, 2x V. Robek, Záruba, D. Duchek, Kočí, vlastní
Pouze s 11 hráči jsme nastoupili k prvnímu mistrovskému utkání III. třídy, kam jsme se dostali po cca 25 letech. Všichni tři náhradníci, kteří nám vypomohli, sehráli mistrák za Borovnici/Mostek „B“ bezprostředně před tímto utkáním.
Co se změnilo v našem kádru? S těžkým zraněním skončil Míra Vojtíšek (přetržená achilovka), Pepa Pojezdný se vrátil do mateřského Kuksu, aby vzápětí přestoupil do Kocbeře. Spolu s ním nám „utekl“ do stejného klubu Vojta Jirák. Sportovní činnost přerušil brankář Hlušička (přestavba rodinného sídla) a těsně před zápasem oznámil přerušení činnosti ze závažných rodinných důvodů Ondra Pacák.
Naopak se do kádru z Vítězné navrátili Víťa Robek a Lukáš Čechovič a brankářské rukavice oprášil Míra Lebeda. V trestu je stále Lukáš Truhlář a slib nedodržel Viktor Zigo, který se na zápas také omluvil, podobně jako Jirka Kuhn. Saša Lashchuk jest opět nedohledatelný.
A nyní již k zápasu. Kromě tří lehčích tréninků, které jsme zvládli od pondělí do čtvrtka, jsme balón přes měsíc neviděli. Možná i proto byla naše hra chvílemi rozháraná. Důležité však bylo, že naše produktivita nabyla nebývalého rozměru. Skóre otevřel v 6. min J. Polák, který se technicky uvolnil v pokutovém území a střelou z malého vápna nedal gólmanovi šanci. O 6 minut později Hamplík uvolnil V. Robka, který po chvilce „motání“ soupeřů střelou k tyči zvýšil na 2:0. Přitom hosté v klidu kombinovali a hrozili zpravidla rychlými protiútoky, z nichž po jednom z nich trefili tyčku naší svatyně. Ve 44. min V. Robek dostal hezkou přihrávku do vápna a nájezd v klidu proměnil – 3:0.
Brankostroj se nezastavil ani ve druhém poločase. V 51. min po centru do vápna se nechytatelně trefil R. Záruba, v 57. min opět motal obranu hostí V. Robek tak dlouho, až byl definitivně podražen. Honza Polák z penalty zvýšil již na 5:0. Hostům začaly docházet fyzické síly, a tak bylo jen otázkou, na jakém čísle se skóre zastaví. V 70. min se po rohovém kopu hlavou trefil D. Duchek, který sehrál celé utkání se sebezapřením, neboť je stále v rekonvalescenci po natrženém zadním stehenním svalu a měl by dle názoru ortopeda MUDr. Svobody nastoupit až v polovině září.
V poslední desetiminutovce padly ještě tři branky. V 82. min po prudkém centru si míč do sítě srazil jeden z hostujících obránců, v 84. min. J. Polák završil hattrick utěšenou pumelicí z rohu velkého vápna přes celou branku, kdy se míč navíc odrazil do sítě od tyče. Konečnou podobu výsledku dal v 86. min M. Kočí, který dostal od V. Robka krásnou „českou“ uličku, a i když byl při zakončení naremplován vracejícími se beky, rozvlnil síť po deváté. Měl velkou radost, protože před rokem k nám přišel právě z Libotova.
Utkání se odehrálo v hezké divácké atmosféře, naši hráči byli právem diváky odměněni potleskem, nicméně z mého pohledu je do ideálu daleko. Hlavně nic dobrého nevěstí úzký kádr hráčů a uvědomme si, že třeba příští soupeř z Úpice má v kádru řadu hráčů z „A“ týmu a spoustu běhavých mladíků k tomu. To bude „jiný kafe“!