Podhůří – FK Mostek 4:3 (2:2)

Sestava: D. Duchek – Ježek (70. Kočí), Pacák, Záruba, Lejdar – Truhlář, Polák – Hampl, Vojtíšek, Pojezdný – Burůvka (70. A. Duchek)

Střelci: Pacák, Polák (z pen.), Vojtíšek

Již sestava napovídá, že jsme opět hráli ve slepenině ve stylu „co dům dal.“ I tak jsem byl byl přesvědčen, že můžeme uspět. Prvních cca 20. min bylo takové nemastné neslané nic s tím rozdílem, že i když na obou stranách chytali hráči z pole, více to pochopili domácí, kteří zakončovali své útoky střelou. Domácí brankař spíše přemýšlel, jestli chce Mostek vůbec dát gól.

V 25. min jsme nechali trestuhodně volného útočníka domácích, který získal míč z prohraného hlavičkového souboje cca 38 m od naší branky. V samostatném úniku zkušeně zakončil. Smutné na tom je, že jsem na to hráče dost hlasitě několikrát upozornil!!! Naštěstí o 4 min později si do rohového kopu nalehl Ondra Pacák a míč z jeho hlavy si našel mezi houštinou nohou cestu do sítě. O dalších šest minut bylo ještě veseleji. Honza Polák byl ve vápně evidentně faulován a sám postižený nekompromisní střelou za tyč nás poslal do vedení 2:1. Bohužel, ve 40. min jsme opět nechali vystřelit domácího hráče, Dušan sice dobře zakročil, leč naši beci totálně ignorují dobíhání míčů (na to byl vynikající Tomáš Krkonoška) a odražený míč dobíhající domácí forward poslal do sítě.
 Druhá polovina zápasu opět nepřinesla fotbal nějaké významnější úrovně, ale musím přiznat, že jsme byli horším týmem. V 63. min byl vyloučen domácí hráč, což nám paradoxně vůbec nepomohlo. Pravdou je, že vzápětí po vyloučení, Míra Vojtíšek střelou z trestňáku nás posílá do vedení. Rozhodčí sice chvíli váhal, konzultoval to s domácím pomezním a branku nakonec uznal, neboť po zemi letící míč brankář lovil až za tyčkou. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale řekl bych, že v této chvíli si řada našich „borců“ myslela, že tenhle zápas už nemůžeme prohrát. A právě v těchto chvílích se lámal zápas. Obrovskou šanci měl Pepa Pojezdný, kdy mu domácí beci „namazali“ balon před vápnem, on, jak je již jeho zvykem, chtěl vyběhnuvšiho brankaře přehodit, ale v cestě stálo břevno?!? Domácí hned z protiútoku měli větší štěstí. Jejich hráč vystřelil, míč se otřel o záda jednoho z našich beků a nechytatelně zapadl do vinglu Dušanovy branky. Dobrá sprcha.
Ještě jednu šanci jsme si vypracovali kolem 70. min. Na přízemní centrovaný míč si na hranici malého vápna naběhl Pepa a Martin Borůvka – nedohodli se a Martin z horší pozice přestřelil. Domácí v těchto chvílích projevili větší touhu po vítězství. I v deseti. Zjednodušili hru, místo kombinace nakopávali míče k naší brance, kde jsme fatálně selhávali v získávání prvního míče, což se nám nevyplatilo v 80. min, kdy se kostrbatě dostal k míči hostující útočník, kostrbatě také vystřelil a trefil ruku Ondry Pacáka. Jsme přesvědčeni, že 8 z 10 rozhodčích by ji nepísklo, ruka byla u těla, nastřelená z bezprostřední blízkosti, ale protože HR Tandler už musel jednu písknutou penaltu odvolat (sám domácí hráč mu napověděl, že nebyl faulován = vynikající fair play moment!!!), tak tuhle nechal. Domácí kapitán se nemýlil a my zcela zbytečně prohráli se soupeřem, který nám dvě branky vstřelil v době, kdy hrál o jednoho hráče méně. není to ostuda?!?
No a vše „dodělal“ Truhlík, který se v 85. min nechal vytočit a dal „hlavičku“ domácímu obránci. Zbytečné, zbytečné. Přesně jako na podzim v Hajnici (nebo Hajnicích).