FK Mostek - oficiální stránky fotbalového klubu

FK Mostek – Hajnice 2:1 (1:1)

Sestava: Hlušička – Ježek (46. Polák), Pacák, Čajka, Hampl – D. Duchek, Záruba – Zigo (55. Fikejz), Pojezdný, Kočí (68. A. Duchek) – Borůvka

Branky: Záruba, Duchek D.

Marně hledali na začátku zápasu domácí diváci stálice sestavy. Bylo to klasické „puzzle“, tak typické pro podzimní část sezóny. Proto panovala obava, jak zápas dopadne, když potřebujeme dostatek bodů pro záchranu soutěže. Informace se totiž neustále mění. Jeden den platí to, druhý ono.
Hosté, ač měli dostatek hráčů, nastoupili v deseti, protože čekali na stopera Kajzra. Toho jsme využili v 7. min, kdy se ve vápně krásně uvolnil Martin Borůvka, ideálně přihrál nabíhajícímu Radku Zárubovi, který nás poslal do vedení. Po doplnění kádru hosté hru vyrovnali. My jsme hrozili ze standardek, hosté z protiútoků. Ve 27. min si na centr naskočil hostující Řehák a nikterak složitý míč nepochopitelně prošel Hlůšovi mezi rukavicemi. Laciné, hodně laciné!!! Poločas jsme dohráli v křeči. Hosté byli svižnější, byť žádnou šanci nevymysleli.
Do druhého poločasu jsme překopali sestavu, ale že bychom byli spokojenější než v 1. poločase, to bych si tvrdit netroufl. Snad jen Pepa Pojezdný z pozice levého záložníka výrazněji zatápěl hostující obraně, ale z jeho průniků jsme také nic nevyzískali.
V 55. min došlo ke zranění Viktora Ziga (roztržené obočí), kterého vystřídal Fiki, jenž musel zůstat na pravém halvu, i když to není jeho parketa. Poslední střídání na naší straně proběhlo v 68. min, kdy zcela fyzicky vyšťaveného Martina Kočího (celodenní florbalové soustředění?!?) nahradil Adam Duchek, který naposledy nastoupil „těsně po revoluci.“
Rozhodující moment utkání přišel v 79. min. Fiki rozehrál přímý volný kop z 45-50 m od branky hostů. Jejich obrana včetně gólmana zaspala, a tak domácí matador D. Duchek z bezprostřední blízkosti zavěsil míč do sítě!
Poslední desetiminutovka byla takové oboustranné trápení. Hosté chtěli vyrovnat, několikrát provětrali naši nepevnou defenzívu, nicméně branka nepadla. A tak závěrečný hvizd našeho dlouholetého hráče a nyní brankaře hajnických Míry Lebedy byl pro nás vysvobozením!!!