Poříčí – FK Mostek 3:1 (1:1)

Sestava: Piwko M. – Zigo (63. Hampl), Pacák, Čajka, Truhlář – Duchek D., Záruba – Jirák (78. Kočí), Špidlen, Pojezdný – Polák (63. Vojtíšek)
Branka: Jirák
Miroslav Lebeda, trenér:
Poříčí není superhvězdný tým, ale je konsolidovaný a sehraný a nám se proti němu zjevně nedaří. Přesto jsme ten stav chtěli změnit a byli jsme k tomu opravdu jen krůček, nebýt nešťastné produktivity.
V prvním poločase jsme hráli celkem slušně a domácí do šancí příliš nepouštěli. V 11. min pronikl poprvé štírek Pojezdný do vápna, předložil nabíhajícímu V. Jirákovi, který z první branku netrefil. Řekněme, že to byla první výstraha pro domácí. O několik minut později se snášel do vápna domácích pěkný centr, na který si naběhl M. Špidlen – zcela zapomenutý domácími beky hlavičkoval, pro nás bohužel nad branku. To už byla šance vyložená. Poté se párkrát zazmatkovalo i před naší brankou. Ve 30. min propadl míč celou obranou na nekrytého útočníka, který si na rozdíl od nás věděl rady a přízemní střelou poslal domácí do vedení.
My se nevzdali. Stále se hrál vyrovnaný mač. Opět přišla chvíle M. Špidlena. S hlavou nahoře, jak je zvyklý hrát, zachytil příliš vpředu postaveného domácího gólmana a vyslal krásnou střelu, ze které jsme se už už radovali. Na potvoru míč dopadl na vnitřní část tyče, ale chybělo maximálně 5 cm, aby se od ní odrazil do sítě. Takhle si to míč namířil ven z branky!?!
A pak přišla šance šancí – J. Polák od poloviny hřiště běžel spolu s Pepou sami na brankaře. Vytáhl brankaře, předložil míč Pepovi, který střílel z pár kroků do protipohybu a, a, a vedle!!! Domácí diváci se dobře bavili, na nás šly mrákoty. Tak alespoň ve 41. min Pepa vyhrál rychlostní souboj s domácím gólmanem, předkopl si míč, který do branky uklidil V. Jirák.
Asi jsme se v poločasové přestávce příliš uspokojili, ale druhý poločas už z naší strany nebyl tak výživný. Navíc nás domácí „zpražili“ velmi lacinými brankami. Nejprve v 53. min, ač byl spoluhráči varován, nechal Čajkis blahosklonně volného nejmenšího domácího hráče, který po centru hlavičkoval téměř z velkého vápna k tyči. Piwec sice zareagoval, ale ne dostatečně agresivně, a od tyče se míč líně převalil přes celou branku a zapadl za protější tyč!?! Nám ne, domácím ano???
Aby trablům nebylo dost, v 62. min z dálky vystřelený skákavý míč Piwec nebrankařsky odrazil hrudí pouze před sebe a dobíhající útočník jej poslal nekompromisně do sítě. To námi dost otřáslo a nepomohlo ani dvojí střídání. Kluci se snažili, ale už to prostě nešlo.
Zase jsme byli kousek od zisku bodů, žel není nám přáno. A situace bude ještě horší. V. Jirák, který konečně odehrál velmi dobrý zápas odjel do Švédska, v sobotu nebude Pojezdný a Čajka. Vojtíšek je v práci, ale ještě se pokusí sehnat náhradu. Žacléř je totiž nejběhavější mančaft. Tak uvidíme.