FK Mostek – Jánské Lázně 5:1 (2:0)

Sestava: Piwko M. – Záruba, Pacák, Čajka, Kuhn (72. Lejdar) – Duchek D., Špidlen – Jirák (81. Fikejz), Vojtíšek, Pojezdný – Polák (68. Hampl)

Branky: Vojtíšek, Pojezdný, Pacák, Duchek D., Hampl

Další důležitý zápas nám herně i vysledkově vyšel. „Mozek“ týmu doplnil zkušený Michal Špidlen a spolu s D. Duchkem a M. Vojtíškem tvořili hru týmu. Do hlavní role prvního poločasu se však „nominoval“ J. Pojezdný. Po utěšené akci se míč po centru M. Špidlena dostal do pokutového území hostů, Pepa předskočil obránce a ten ho zkosil. Na penaltu si kupodivu nejvíce věřil sváteční střelec M. Vojtíšek a již v 6. min nás poslal do vedení. Naše vedení mohl Pepa několikrát navýšit, protože pokud se dostal do úniku, nebyl k dostižení. Jenže ta koncovka!!! Těžko říci, jestli ho vyděsil obrovitý brankař Bernasinski, nicméně ho vždycky trefil!?! A tak musela přijít „šmudla“ v 31. min- nenápadná Pepova aktivita ve vápně, „rána“, kterou by zlikvidoval brankař velikosti mravence, a světe div se, míč v síti!!! Po pravdě jsme se na lavičce ani neradovali, netušili jsme totiž, co se to vlastně stalo.
M. Piwko v brance, který nahradil pracujícího Hlůšu, moc práce neměl, ale jednou velmi pěkně vykryl volného střelce hostů. Jinak byl jistý, rukavice mu „lepily.“
Jeden fotbalový odborník kdysi kdesi prohlásil, že úplně nejhorší výsledek o poločase je 2:0. Jedno mužstvo je uspokojeno, to druhé nemá co ztratit. A v tomto duchu začal i druhý poločas. Hned ve 46. min skoro šedesátiletý hostující útočník si zaběhl za naši obranu, Piwec zbytečně daleko vyběhl a už se třepetal míč v naší síti. Proč nezajistili obránci prázdnou branku nemohu dodnes vydýchat. A nastata tradiční mostecká „sračkiáda.“ Neudržení míče, neschopnost zjednodušit hru, klepavá kolena. Z této bídy nás vytáhl O. Pacák. Rozehráli jsme roh nakrátko, M. Špidlen poslal ostrý centr do vápna a Ondra lehkou tečí v 61. min nás postrčil opět do dvoubrankového vedení.
Poté jsme hru zcela ovládli. Už o pět minut později Mirda Vojtíšek nakopl bochánek do vápna a Dušan zamířil z voleje nechytatelně k tyči – 4:1, „pěknej fotbalovej moment,“ řekl by věrný fanoušek Honza Záruba.
Z důvodu zranění se dostali hosté do deseti, ale měli chuť ještě s výsledkem něco udělat. Do otevřené obrany se nám však dobře útočilo. V 80. min se hnali od půlky na osamoceného brankaře T. Hampl, který vedl míč a M. Vojtíšek. Protože Hamplík pokazil nahrávku, nastala „trma vrma“, po které přeci jen T. Hampl dotlačil míč do sítě, 5:1. Ještě v samotném konci Fiki opakovaně střílel z pár kroků do odkryté branky, ale kromě tyče již nic lepšího  nevymyslel.
Je vidět, že pokud se tým sejde v kompletnější sestavě, je konkurence schopný a na jeho fotbal se dá dívat. Jenže teď nás čekají tři venkovní zápasy (Vítězná, Trutnov „C“, Volanov), tak uvidíme.