PU: FK Mostek – Starý Rokytník 3:3 (2:3)

Sestava: Hlušička – Ježek, Pacák, Lebeda ml., Truhlář – D. Duchek, Záruba – Hampl, J. Piwko (M. Piwko), Jirák – Polák

Miroslav Lebeda, trenér:
Nejprve vysvětlivky k sestavě.: Nastoupili jsme v 9 lidech, a to ještě v obraně vypomáhal M. Lebeda ml. Po cca 5 min nastoupil Jirák, po cca 20 min J. Piwko, který neléčil zraněné koleno z minulého týdne, tak že na hřišti vydržel asi jednu minutu a musel odejít. Nahradil ho bratr. Tedy kolem a kolem z jedenácti lidí na hřišti byli 3 brankaři, ze zbývajících dva s „opicí“ za krkem!!!
Tato generálka se jak vidno zcela minula účinkem. Nic jsme nesecvičili, jenom jsme to nějak odehráli. Navíc začátek zápasu jsme totálně prolajdali. Jestli hráči byli myšlenkami v knížce „O víle Amálce“ nebo byli nasr…ní na nepřítomné, nevím. Jenom jsem viděl, jak v 1. min hostující úročník doslova a dopísmene prošel krokem naší obranou a poslal rokytnické do vedení. O pár minut později vyslal hostující hráč z cca 25 m krásnou dělovku, a prohrávali jsme 0:2. Tady vypadl z role trochu Béda v brance, protože střela byla sice krásná, ale šla doprostřed branky. Na jeho obranu – byl v přípravě poprvé v brance.
Teprve poté jsme se trochu vzpamatovali a po hezké kombinaci šel Honza Polák sám na branku. První střelu poslal do brankaře, naštěstí se k němu míč vrátil a on jej dovezl do branky. Začali jsme se herně zvedat, ale hostům stačil jeden protiútok, útočník poslal míč z křídla a před brankou neobsazený útočník doklepl míč do branky (kdes byl, Petře?).
Do poločasu snížil M. Piwko na 2:3, když hostujícímu gólmanovi vypadl lehký míč z ruku a Martin ho na několikrát dotlačil za čáru.
Druhý poločas už byl naší jednoznačnou záležitostí. Hrálo se na jednu branku, jenže nám chyběl nápad, invence a odvaha jít do vápna. Hosté už totiž nemohli, a tak bránili ve vícero lidech. A tak přišlo alespoň vyrovnání. D. Duchek přebral míč na hranici vápna, šel na branku, aby poté nezištně přihrál na zcela volného Jiráka, který už jen míč uklidil do branky.
Tak nyní jen doufejme, že na první mistrovské utkání, které hrajeme od 16 h v sobotu 31. 3. 2018 na domácím hřišti s Bohuslavicemi, přijdou hráči ve větším počtu a po stránce životosprávy náležitě připraveni. Chceme se přeci pokusit o záchranu, ne?