PU: FK Mostek – Stará Paka 3:4 (1:3)

Sestava: M. Piwko – Hampl, Pacák, Čajka, Šandor – D. Duchek, Záruba – Kočí, Piwko J., Pojezdný – Polák

Branky: D. Duchek, Piwko J., vlastní

Miroslav Lebeda, trenér:
S bývalým tradičním soupeřem z 1. B třídy se také již tradičně utkáváme v zimní přípravě na umělce v Nové Pace. Odjelo nás opravdové torzo, z nejrůznějších důvodů chyběli Hlušička, Ježek, Kuhn, Zigo, A. Duchek, Vojtíšek, Truhlář a Jirák.
Zpočátku se zdálo, že se bude jednat o vyrovnané střetnutí, ale asi od 15. min nás hosté jednoznačně přehrávali – byli všude rychleji, okamžitě po ztrátě míče nás napadali, v rychlosti kombinovali a byli velmi tvrdí v soubojích. Navíc poměrně nepochopitelně provokovali, takže i rozhodčí musel na chvíli utkání přerušit, aby se hráči uklidnili. Po jedné z mála povedených akcí se míč krkolomně dostal před velké vápno a D. Duchek nás velmi povedenou střelou směrem k levému vinglu poslal do vedení. To však netrvalo dlouho. Po nedůrazném bránění přišel centr do vápna a hlavičku zastavila až naše síť.
A přišla dlouhá pasáž, kdy jsme opravdu jen statovali, nebyli jsme schopni po dlouhé pasáže si ani přihrát, nestíhali jsme kombinaci soupeře a bránění bylo velmi nedůrazné. Toho soupeř využil a vstřelil dvě identické branky – neatakovaný hráč si na vápně v klidu zpracoval míč, podíval se kde stojí brankář a přesnou střelou k tyči ho překonal. Zvláště třetí branka byla zbytečná, kdy Šandor zcela bezdůvodně od hráče odstoupil a nechal ho pohodlně skórovat.
Co se musí uznat, že ve druhém poločase jsme se podstatně zlepšili. Zvláště úsek od 50. – 70. min byl v naší režii. některé velmi podařené rychlé kombinace jsme neproměnili(viz Kočí), ale nakonec po ťukesu prošel J. Piwko obranou a podél brankáře snížil na 2:3. O málo minut později opět pohledná akce, kterou přerušil hostující stoper malou domů, kterou brankař minul – a bylo srovnáno. A opět o několik minut později vyrazil hostující gólman míč před Pojezdného, který nás dokonce poslal do vedení. Leč zasáhla ruka osudu – prý ofsajd. Kdo ho však viděl těžko určit. Už v prvním poločase hostům nakloněný rozhodčí nám neodpískal jasnou penaltu za faul na Pojezdného – tu viděli i Staropačtí, jenom ne rozhodčí. V době našeho tlaku jsme ještě nastřelili tyč. Po rohovém kopu D. Duchek hlavičkou lehce míjel branku. Do míče ještě naskočil Záruba, ale v poměrně složité situaci trefil jen tu tyč.
Posledních 15 – 20 min už nám opět začali docházet síly. Jednak jsme v podstatě hráli o deseti, jelikož životosprávně nepřipravený Šandor, který se lámal už někdy od 15. minuty, nebyl schopen udělat rychlejší pohyb nebo jen odlepit nohy od země, a také bez střídání hrající naši borci už toho měli „plné kecky.“ Výsledkem byla čtvrtá branka v naší síti. Jaká? Úplně stejná jako druhá a třetí. Ačkoliv kolem hostujícího hráče bylo snad pět našich borců, nikdo nepřitvrdil, nikdo nevystartoval a on si zase v klidu zamířil a trefil.Škoda.

Za týden hrajeme v neděli 18. 3. 2018 na umělce v Trutnově od 12 h s Borovnicí. Po návratu je od 15 h v hospodě „U Špeka“ valná hromada – cca 1 h.