Bohuslavice – FK Mostek 2:0 (1:0)

Sestava: Hlušička – Ježek, Duchek D. (K), Truhlář (89. Piwko M.), Kuhn – Hampl (34. Kočí), Piwko J., Jirák, Čajka – Fikejz (A. Duchek) – Lashchuk

Celkově z hlediska našeho týmu nevyvedené utkání po všech stránkách. Zdálo se, že zejména mladší hráči nepřistoupili po mentální stránce k zápasu zodpovědně. Zatímco domácí „mladíci“ (i přes 50 let) byli plni odhodlání vyhrát a do zápasu dali všechno, my jsme byli pomalí, nerozhodní, v každém ze soubojů prohrávající.
Přesto všechno se první poločas odehrával spíše mezi vápny. Střel a šancí bylo pomálu. První varování, kdy se domácí střelec Eflér ještě netrefil, jsme nevzali v potaz. Ve 29. min již udeřilo – na dlouhý nákop od půlící čáry si zaběhl domácí šutér za naše stopery a „z první“ nedal Hlůšovi šanci. To bylo pro první poločas od domácích vše, dvě šance= 1 gól. Nutno poznamenat, že i my mohli skórovat. Největší šanci měl Saša Lashchuk, který se krásně promotal domácí „pavučinou“, byl cca 10 m před gólmanem, kterého však trefil!? Poté ještě centr zprava našel ve vápně J. Piwka, který však nedal míč z první, ten se mu zamotal a bylo po šanci.
Bohužel se naše hra nezvedla ani ve druhém poločase. Kombinace, pokud lze toto slovo pro naši hru použít, byla pomalá, komplikovaná a zpravidla jalová. Domácí brankař si mohl v klidu přečíst celé Broučky a stejně by stav zůstal nezměněn. Šance na změnu stavu přinesla 62. min, kdy byl vyloučen domácí hráč po dvou žlutých kartách. Leč naše tempo jako by se ještě zpomalilo. Dušana jsme poslali do zálohy, posílili útok a vzadu hráli pouze na tři beky. Po další zbytečné ztrátě uprostřed hřiště v 73. min domácí vyslali zcela nekrytého Efléra a bylo 2:0! 1 šance=1 gól
V samotném závěru se domácí stáhli před pokutové území, takže situace vypadala jako během I. světové války na západní frontě v době zákopové války. V této době se šance a náznaky šancí objevily, ale naložili jsme s nimi prachbídně. Zejména A. Duchek, který stál cca metr před brankovou čárou, míč měl před sebou, stačilo jen zasunout – a světě div se, od vůbec netrefil míč!!! Možná i Robert Rosenberg se svým mohutným vybavením by se z gólu radoval.
Místo toho, abychom se bohuslavickým vzdálili na 7 bodů jsme si situaci řádně zkomplikovali. V následujícím zápase budou zcela jistě chybět Záruba, Ježek, Hampl, Lashchuk, jistý není Kuhn. A to máme doma Rtyni. No, fandové,  přijďte pobejt.