TJ Jiskra Bohuslavice – SK Janské Lázně 1:3 (0:2). Branky: Najman – Dvořák st., Plocha, Hradecký. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:2. Diváků: 50.Po šňůře pěti vítězných utkání domácí nepředvedli optimální výkon a tahali po celý zápas za kratší konec a povedlo se jim jen 10.min. před koncem kosmeticky upravit výsledek.

TJ SOKOL Bílá Třemešná B – FC Vrchlabí B 1:1 (0:1) PK 3:4. Branky: Jákl M. – Pokorný. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:3. Diváků: 80.

První poločas patřil zkušenému celku hostů, po pauze ale domácí mladíci dokázali skóre vyrovnat a utkání dovedli k remízovému konci. Penaltový rozstřel lépe zvládla vrchlabská pětice.

Sokol Vítězná – TJ Baník Žacléř A 3:1 (0:1). Branky: Černota 2, Robek – Těžký J. Rozhodčí: Gereg. ŽK: 0:2. Diváků: 50.

Domácí posíleni touhou dotáhnout čelo tabulky nastoupili do zápasu nervózně a vlažně. A to se jim nevyplatilo a od 34 min prohrávali 0:1.hlavičkou hostujícího Josefa Těžkého. Domácí si za první poločas vůbec nic nezasloužili. O poločasové pauze trenér domácích v kabině rozpoutal peklo a to se hned od začátku druhého poločasu výrazně projevilo. Všichni hráči přidali na agresivitě a hosté začali postupně ztrácet. Na hřišti hrál víceméně jeden mančaft. Bylo jen otázkou, kdy příjdou i branky. Vše začala nestárnoucí domácí legenda menšího vzrůstu Víta Robek a v 54 min vyrovnal. Ale to nejlepší mělo teprve přijít. Ze svých maserských povinností se zničeho nic uvolnil Patrik Černota a rovnou z auta nastoupil v 56 min na hřiště. Jeho dva výstavní góly v 76 a 88 min rozhodli o třech bodech pro domácí.

TJ Sokol Staré Buky – FC Mladé Buky 3:0 (2:0). Branky: Záplata, Kuric, Maňuch. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Ve šlágru kola o 1. místo přivítali na domácím hřišti Sokolíci v posledních dvou kolech trápící se Mladé Buky.
Domácí ovládli první poločas, herně převyšovali hostující hráče a na první branku se dlouho nečekalo, již v 17. min po rohovém kopu usměrnil míč k tyči kapitán domácích Lukáš Záplata a rozjásal domácí fanoušky. Domácí nadále hráli svoji hru a hosty takřka k ničemu nepouštěly. Ve 31. min zahrávali domácí přímý volný kop, k míči se postavil Honza Kuric a přesnou střelou přes zeď uklidil míč o tyč za záda hostujícího brankáře a jásalo se podruhé. Poločas se pak již v poklidu dohrával, domácí ještě mohli navýšit své vedení, ale ani jedna šance již nebyla využita. První poločas tak skončil 2:0 a ze strany hostů se určitě očekávalo více, jejich výkon v prvním poločase však byl špatný. Do druhého poločasu nastoupili hosté aktivněji, prostřídali a rázem přišli i jejich šance, které však výborně hrající domácí obrana v čele s Michaelem Pelcem bravurně vyřešila. Domácí 2. poločas sehráli takticky výborně a měli zápas, až na pár výjimek, zcela pod kontrolou, na hřiště se postupně dostali i hráči z lavičky a jeden z nich mohl pak navýšit po sólovém úniku  na 3:0, ale špatným řešením nechal vyniknout hostujícího gólmana, o pár minut později se již však nemýlil a na dvakrát usměrnil míč do hostující branky, i když trochu krkolomně, ale přeci jen vsítil Zdenda Maňuch třetí branku domácích a definitivně tak stvrdil  vítězství domácích, které bylo zcela zasloužené. Domácí tak zvýšily náskok  na svého dnešního soupeře  již na 6 bodů. Mladé Buky dnes nepředvedli dobrý výkon. Zápas dobře zvládla i trojice mladíků z OFS Jičín. Poděkování patří i všem divákům, kteří v hojném počtu zavítaly na toto Bucké derby. Kaňkou tohoto derby však zůstává chování některých hráčů hostí, kteří se neumí chovat k zrekonstruovaným kabinám a zašpinili v hostující kabině omítku, když si špinavé kopačky oklepávali o zeď.

TJ Baník Rtyně – TJ Strážné 2:1 (1:0). Branky: Jiránek, Jaroš – Jílek. Rozhodčí: Lebeda. Bez branek. Diváků: 70.

V utkání skoro sousedních týmů se očekával kvalitní fotbal. Oslabený domácí tým začal aktivněji a hned ve 6.min. otevřel skóre prudkou střelou Jiránek. Rtynští hráči povzbuzeni příznivým vývojem utkání byli nadále nebezpeční. Hostující tým se rozjížděl pomaleji a jako kdyby nemohl chytit dech. I přes velké množství nepřesností měl nadále domácí celek o něco více ze hry, ale nedokázal si vytvořit větší brankovou příležitost. Hosté měli brejkové momenty, které ale zachránil včasným vyběhnutím domácí brankář Seidel. Druhá část utkání ale byla o něčem jiném. Hosté značně zvýšili obrátky a podařilo se jim ve 48.min. po perfektně sehrané standardní situaci vyrovnat. A od té chvíle převzali otěže zápasu. Přehrávali domácí hráče ve všech směrech, a ti se nestačili bránit rychlým úderům protivníka. Za druhou půli měl hostující celek čtyři stoprocentní šance, které však neproměnil. A krutě za to také zaplatil, když domácí Jaroš svým napadáním donutil protihráče v 82.min. k chybě a po získání míče ho uklidil do sítě. Hostující tým poté už nenašel sílu na vyrovnání. Pan Pospíchal kdysi prohlásil, že fotbal nemá logiku a v tomto utkání se to potvrdilo.

TJ Jiskra Podhůří – FK Poříčí u Trutnova 5:4 (1:0). Branky: Smejkal 2, Urban, Jirků, Mlejnek – Geisler, Potoček K., Tomšík, Stránský. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (Potoček J.). Diváků: 80.

K dalšímu, pro domácí vzhledem k možné záchraně či baráži důležitému utkání přijeli fotbalisté z Poříčí. Ti figurují v klidném středu tabulky a v prvním poločase je domácí přehrávali. Nijak drtivě, ale byli lepší a po několika promarněných šancích se zaslouženě ujali vedení brankou dobře hrajícího Urbana. Druhá půle byla na branky mnohem bohatší. Pokaždé, když domácí odskočili na rozdíl dvou branek, hosté vzápětí korigovali. Navíc od 65 minuty a stavu 2:1 dohrávali v deseti, poté co byl za stažení domácího Jirků, který by šel jinak sám na branku, vyloučen J. Potoček. Nakonec tedy domácí brali všechny body, ale domácí fanoušci byli napnutí do poslední vteřiny.

Zdroj: ofstrutnov.com