Výsledky 18. kola

TJ Jiskra Kuks – FK Poříčí u Trutnova 1:5 (0:1). Branky: Odvárka – Killar 2, Machalík, Janas, Geisler. Rozhodčí: Tůma. ŽK: 1:1. Diváků: 15.Utkání odehrané na tvrdém terénu neprospívalo ani jednomu týmu, hra byla hodně nepřesná. Hosté se dostali do vedení po nedorozumění obranu Kuksu. Tímto stavem skončila první půle. Během přestávku se přes Kuks přenesla přeháňka, hřiště trochu změklo a hrálo se více po zemi. Kuks se tlačil za vyrovnáním, ale nedařilo se mu skórovat, a tak přišel trest na druhé straně v podobě dvou rychlých branek. Kuks nakonec po chvilce vsítil kontaktní branku a otevřel svou obranu. Byl častěji na míče, ale pouze od vápna k vápnu, k zakončení se moc nedostal. Otevřených okénka vzadu dokázali zužitkovat hráči Poříčí ještě dvěma přesnými zásahy a odváží si vcelku pohodové, leč ubojované vítězství.

TJ Jiskra Bohuslavice – TJ Jiskra Podhůří 4:2 (3:1). Branky: Najman 2, Mucudis, Vilám (pen.) – Zdržálek E., Dufek. Rozhodčí: Mlynář M. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Hladík). Diváků: 77.

Po prvním poločase neodpovídal stav utkání. Hosté měli většinou míč na kopačkách a herně byli lepší, ale přesto domácí svoji bojovností dokázali dát góly. Druhý poločas byl ve stejném stylu. Ani po vyloučení gólmana se hra nezměnila, hosté bojovali až do samotného závěru. Domácí svojí urputností udrželi vítězství a získali tak důležité body, míří za záchranou. Nejlepší při utkání byli naši skvělí fanoušci.

TJ SOKOL Bílá Třemešná B – FK Mostek A 3:1 (2:1). Branky: Jákl M. 2, Jákl J. – Laschuk. Rozhodčí: Janota.ZK: 1:2. |diváků: 100.

Tradiční derby dvou velkých rivalů skončilo počtvrté v řadě vítězstvím domácího celku. Mostečtí na Dubinu dorazili v roli favorita, už v 9. minutě ale inkasovali z hlavy Martina Jákla. Domácí hráče gól povzbudil a po trefě Jana Jákla vedli už o dvě branky. Po chvíli ale snížil hostující kanonýr Lashchuk a rázem žily naděje obou celků. Deset minut po přestávce ale z individuální akce přidal třetí třemešenský gól M. Jákl a domácí už zasloužené vítězství s přehledem uhájili.

Sokol Vítězná – SK Janské Lázně 4:2 (2:2). Branky: Robek 2, Ploch, Špůr – Hradecký, Dvořák Miloš st. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 2:6. Diváků: 45.

V utkání hraném za silného větru se v úvodu více dařilo hostům, i když hráli proti větru a ve 21 min se Hradeckým dostali do vedení. Ani ne za 5 min se po chybě domácích dostal k míči matador Dvořák, domácího gólmana přeloboval a hosté vedli 0:2. Domácí ale nesložili zbraně a po 5 min Plchem snížili na 1:2 a 2 min před koncem po zahraném trestném kopu se k míči dostal domácí kanonýr Robek a vyrovnal na 2:2.  Ve druhém poločase mírně lepší domácí rozhodli v poslední čtvrthodině o svém vítězství, nejdříve domácí poslal do vedení kdo jiný než Robek a 2 min před koncem přidal po rohovém kopu pojistku mladíček Špůr. Domácí poté své vedení již udrželi a připsali si vítězství 4:2 a další cenné body do tabulky.

FC Mladé Buky – FC Vrchlabí B 0:1 (0:0). Branka: Hájek. Rozhodčí: Smola. ŽK: 1:4. Diváků: 50.

V chladném počasí vlétli domácí do zápasu aktivněji než hosté a začátek utkání patřil jim. První jasnou šanci měl domácí Ruml, který v samostatném nájezdu na gólmana neproměnil. O pár minut  později kopali domácí penaltu a Brhel penaltu také neproměnil. Vrchlabí mělo první velkou šanci z rohového kopu, který líznul břevno domácího gólmana. Druhý poločas začal opět aktivnějším mužstvem domácích, kteří ne a ne vstřelit gól. Po jasných šancích Rumla, Štěpánka bylo stále skóre 0:0 z čehož hosté vyšli lépe a z rohového kopu vstřelili gól hlavou. Od té doby byli hosté aktivnější a tak skončil zápas 0:1. Závěrem snad jen říci, že by jsme měli spadnout nohama na zem, poctivě VŠICHNI trénovat, včetně gólmanů a jít za jediným cílem, který máme.

TJ Baník Rtyně – TJ Baník Žacléř A 6:1 (1:1). Branky: Jaroš 2, Slavíček, Prouza, Černý, Studnička – vlastní (Jiránek). Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Nepříznivé a chladné počasí přivítalo účastníky baníkovského derby. V utkání sousedních týmů ze špičky přeboru se očekával kvalitní fotbal, když domácí měli co vracet z podzimní části. Utkání začali famózně a hned ve 2.min. otevřel dorážkou od tyče do prázdné branky Slavíček. Tomu předcházela vysunutí Jaroše a jeho obhození brankáře. Hosté byli zaskočeni iniciativou domácích a nechali vyniknout několikrát svého brankáře Volhejna. Postupně se hra ale vyrovnala a příležitost k vyniknutí měl i domácí gólman Seidel. Přesto domácí obrana inkasovala, když ve 20.min. po zmatcích nestačil Jiránek již vyhlavičkovat míč z branky. Celá první půle se poté odehrála ve svižném tempu a oba týmy měli možnosti strhnout vedení na svou stranu. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé části pokračovali oba celky v ofenzivní hře, podpořené výtečnými zákroky brankářů. Jazýček vah se ale postupně začal převažovat na stranu rtyňských hráčů. Nejprve zvonila tyč brankové konstrukce a v 62.min. se již podařilo Černému vsítit druhý gól domácích. Ti notně povzbuzeni ještě zvýšili obrátky a v 70.min. Jaroš po perfetní kombinaci uklidil míč k tyči. A aby toho nebylo málo tak následně v 72.min. Prouza rozvlnil síť branky hostí počtvrté. Touto brankou se celá herní koncepce hostujícího týmu zcela rozsypala. Domácí hráči zcela ovládli hřiště a zdecimovaný celek hostů inkasoval další dvě branky, když se v 85.min. trefil střídající Studnička a skóre zápasu uzavřel podařenou střelou k tyči Jaroš. Domácí vítězství bylo zasloužené a především střelecká potence ve druhé půli, po pěkných vypracovaných akcích, byla výstavní.

TJ Sokol Staré Buky – TJ Strážné 3:3 (1:1) PK 5:4. Branky: Palinkáš 2, Kuric – Stejskal 2, Balcar. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:2. Diváků: 70.

Do tohoto utkání domácí nevstoupili moc dobře, když už v 7 min prohrávali. Sice do konce poločasu vyrovnali, ale ve druhém poločase se situace opakovala. Hosté vždy vedli, domácí pouze dotahovali. V dnešním zápase se moc nevedlo obraně. V následujících penaltách byly lepší domácí, ale asi si bonus v podobě dvou bodu nezasloužili, ale takový je prostě fotbal. Na konec bych vás chtěl na příští týden pozvat, kde na místním hřišti proběhne oficiální otevření kabin. Bude zde program, kdy budou hrát jak děti, tak přijede st.garda Hradce Králové, kteří sehraji zápas s bývalými hráči St.Buků. Víc info na stránkách Tj.Sokol Staré Buky

Zdroj: ofstrutnov.com