Vrchlabí B – FK Mostek 3:1 (1:1)

Branka: Brádle

Miroslav Lebeda, trenér:
Velmi složitý závěr soutěže pro nás přichystal los okresního přeboru – dva nejběhavější týmy na konec!!! Vrchlabští nemají zrovna excelentní výsledky, ale kondičně a fotbalově jsou úplně jinde než my.
Úvod zápasu se nám ale povedl. Běžela zhruba dvacátá sekunda a Brádlík nás poslal po velmi pěkné kombinaci do vedení. To ale bylo z naší strany na dlouhou dobu vše. Byli jsme pasivní až naivní. Toho domácí využili k nátlakové hře plné centrů a trestných kopů. A právě po jednom z nich střelou přes zeď „angličanem“ domácí srovnali. Do kabin jsme ale mohli jít veseleji my. Nejprve frnknul obraně Brádlík, ale to zakončení. To byla velká šance!!! Pak ještě dvakrát utekl po levé straně Krkonda a dvakrát předložil přízemní míč přes malé vápno – jen ho doklepnout. To se nám, bohužel, nepovedlo.
I druhý poločas ve dvacáté sekundě mohl přinést radostnou událost v podobě gólu. Saša se hnal sám na brankáře, překonal ho, ale střela byla slaboučká jak anorektička po obědě a domácí obránce ji stačil vykopnout.
A bylo hůř. Domácí hráli pořád ve stejném tempu, ale my odpadali. Tak od 60. – 65. min jsme již přestali být nebezpeční. To jsme již prohrávali 1:2, když na rohový kop naskočil jeden z beků a opět „agličanem“, tentokrát břevnovým, poslal domácí do vedení.
Asi sedm minut před koncem si vybral slabší chvilku Kuba Hlušička (jinak chytal tradičně výborně), nechal se přeskočit při poměrně vysokém centru, a domácí pak nějak dotlačili míč do sítě. My se domníváme, že gól dal hráč v ofsajdovém postavení, ale nebudeme se na to vymlouvat.
Je to škoda. Proti takhle běhavému soupeři (ale čekali jsme, že to bude horší) musí mančaft makat na 120% a musí mu vše vyjít. Měli jsme 3 tutovky, dali jsme jen jeden, a proto jsme bez bodu. Ještě jednou škoda.