FK Mostek – Jánské Lázně 3:1 (2:0)

Branky: D. Duchek, Brádle, Hampl

Opět pouze s torzem hráčů jsme nastoupili do veledůležitého zápasu. Hosté v poslední době hrají sebevědomě a jsou poměrně produktivní. Úvod zápasu ale patřil nám. Už v 6. min kopl pěkný roh Vojta Jirák, Radek Záruba podobně jako minulý zápas trefil břevno, ale nyní se štěstíčko přiklonilo k nám, když míč od břevna doputoval k našemu kapitánovi, který doťukl hlavou míč do opuštěné svatyně hostů.

Další vývoj prvního poločasu byl v režii hostů. Dobře kombinovali, měli vícekrát míč na kopačkách, ale v podstatě vše řešili formou centrů, se kterými jsme si poměrně umně poradili. Ani si nemohu vybavit, jestli měl Hlůša nějaký významnější zákrok. Pokud mně paměť nešálí, tak žádný.

My jsme se snažili vytaženou obranu hostů překonat rychlými kontry, které táhl nezdolný jednačtyřicátník Jirka Brádle. Nejprve při jasné šanci nechal vyniknout Bernasinského, podruhé, v 39. min už konečně po zemi zakončil přesně. Dokonce tak přesně, že nejprve celý stadion ani netušil, že je gól. Teprve když míč zůstal spokojeně hajat v síti, uvěřili jsme. První poločas jsme tedy dotáhli do příznivého stavu 2:0.

Bohužel, jsme o přestávce zjistili, že jediný náhradník zapůjčený z Borovnice nemůže nastoupit, protože má něco se svalem. A tak jedenáct statečných muselo nějak dohrát. Soupeř už nebyl tak často na míči, ale tlačil se čím dál tím víc dopředu, což dávalo šanci našim hrotům dostati se do přečíslení a náš náskok zvýšit. Občas se to podařilo, ale zakončení nesplňovalo gólové parametry.

Vyvrcholením byl únik Hamplíka, proti kterému vyběhl hostující brankář až na roh velkého vápna. Stačilo si ho obhodit a mohl jít sám až do branky. Zcela nepochopitelně chtěl přihrát poměrně daleko stojícímu Brádlíkovi, ale protože má levou jen na opírání, tak vlastně míč ponechal brankáři. To se stalo v 62. min a o minutu později soupeř snížil. Přízemní centr prošel až před branku, kde nekrytý, sotva minutu na hřišti pobývající hráč hostů Hradecký snížil na 2:1.

A hosté chtěli zvrátit zápas na svoji stranu. Vzadu začali hrát na riziko a to se jim zle nevyplatilo. Při jednou z brejků došlo ke srážce Krkondy s Bernasinskim, pro kterého zápas skončil. Protože hosté již neměli nikoho na střídání, musel do branky hráč a Jánky pokračovali v deseti. Vzadu hráli už jen na dva obránce a chtěli vyrovnat. My jsme se soustředili na pozorné bránění a výpady do otevřené obrany. Asi deset minut před koncem odstoupil další hráč hostů z důvodu nespecifikovaného zranění.

Těsně před koncem utkání jsme rozebrali hostující obranu a Hamplík konečně zavěsil a pojistil naše vítězství. Po závěrečném hvizdu ještě frustrovaný matador Doležal vzteky kopl do Krkondy, ale ani jeden z rozhodčích to nezaregistroval. A někteří hráči hostí mu tleskali. Ať si tu ubohost vyřeší se svým svědomím, jestli nějaké mají.