Výsledky 9. kola

FC Mladé Buky – TJ Strážné 3:1 (2:1). Branky: Brhel (pen.) , Ruml, Klossovski – Zárybnický. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 3:5. Diváků: 60. Zápas pro domácí nezačal dobře. Už ve 12. minutě si domácí dali vlastní gól při chybě brankaře a prohrávali. Poté domácí zlepšili hru v útoku a první gól vstřelil Ruml. Následoval faul hostujícího hráče Pfeifera v pokutovém území a Brhel proměnil penaltu. V druhém poločase Klossovski vstřelil gól na 3:1. Zápas byl nervózní, ovlivněn deštěm, domácí hráči působili unaveným dojmem. Tempo se zpomalilo. Za zmínku stojí vyloženě promarněná šance Jana Spurného, který sám postupoval na branku a trefil pouze stojícího gólmana hostujícího týmu. Hosté po celé utkání vypadali fotbalově a domácí jen stěží stíhali jejich tempo. Na druhou stranu nutno však dodat, že žádné vyložené šance si nepřipravili.

TJ Baník Rtyně – FK Poříčí u Trutnova 3:0 (2:0). Branky: Vlček J., Jaroš, Prouza. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (Horák). Diváci: 75. V souboji sousedů v tabulce všichni očekávali především pěkný fotbal okořeněný góly. Oba týmy vstoupily do utkání s velkým nasazením. Na domácích hráčích bylo vidět odhodlání odčinit neúspěch z posledního domácího zápasu, hosté přijeli potvrdit vzrůstající formu potvrzenou bodovými zisky. Od úvodu se hrál rychlý fotbal a hra se přelévala na obě strany hřiště. Domácí se rvali o každý míč, hosté zase byli evidentně silnější na míči i v rychlých kombinacích. Bylo jasné, že komu se podaří vstřelit branku, tak ten bude na koni. To štěstí bylo na straně domácího celku, když J.Vlček vyslal ve 25.min. míč na branku hostů, ten přeletěl obloukem všechny hráče a zapadl k zadní tyči bezmocného Kamitze – 1:0. Domácí obrovsky povzbuzeni, hosté logicky naopak a navíc zbytečně přitvrdili v soubojích. Oba celky si ještě v první půli vytvořili příležitost, tu na straně hostů zlikvidoval bravurním zákrokem brankař Seidel, tu domácích hostující Kamitz. Stav utkání se však do konce první půle nezměnil. Ve druhé půli začali velice dobrou příležitostí domácí, ale poté přenechali iniciativu na kopačkách hostů. Ti si vytvořili herní převahu, zatlačili domácí hráče před vlastního brankaře a bylo otázkou kdy se jim podaří vyrovnat. Měli k tomu dvě obrovské příležitosti, jednu zlikvidoval brankař Seidel, druhá skončila po hlavičce Horáka vedle tyče branky. Začínající déšť však  jako kdyby pokropil domácí živou vodou. Nechávali sice hosty stále hrát, ale začali se dostávat k rychlým brejkům, které vesměs hrozily brankou. Dlouho hosty držel i s trochou štěstí brankář Kamitz, ale v 75.min. přišel brejk, kdy L.Vlček perfektně vyřešil přihrávkou situaci dva na jednoho a střelec Jaroš už věděl kam uklidit míč přes vybíhajícího Kamitze – 2:0. Hosté nesložili zbraně, dále bojovali, ale bylo to tentokrát málo. Navíc doplatili na nedisciplinovanost Horáka, který byl v 80.min. po druhém napomínání vyloučen a inkasovali v 84.min. po technické střele Prouzy potřetí – 3:0. Domácí si za bojovnost a herní disciplínu tři body zasloužili, hostům se nepodařilo navázat na herní vzestup a svým projevem zklamali. Absolutorium pak zaslouží za řízení utkání rozhodčí Lebeda.

Sokol Vítězná – TJ Sokol Staré Buky 2:1 (2:1). Branky: Robek 2 – Maňuch. Rozhodčí: Tandler.ŽK: 1:3. Diváků: 50. Na začátku utkání byli aktivnější hosté, kteří si vytvořili několik šancí a nastřelili i břevno domácí branky. Poté se postupně  hra vyrovnávala a domácí potrestali chyby v hostující obraně dvěma brankami Robka a vytvořili si i další šance ale ty zůstali nevyužity. Tak se opět potvrdilo staré známé přísloví nedáš dostaneš, když domácí nevyužili svou velkou šanci tak hosté hned z protiútoku snížili na 2:1. Ve druhém poločase se hosté snažili o vyrovnání ale žádnou nebezpečnou situaci si nevytvořili naopak domácí mohli svůj náskok několikrát zvýšit ale s koncovkou byli na štíru. V závěru utkání hosté ještě zvýšili svou snahu a vytvořili si dvě brankové příležitosti při obou se ale zaskvěl skvělými zákroky domácí gólman Ulrych  zvláště vyražením trestného kopu z šibenice a jelikož ani domácí nevyzráli na dobře chytajícího hostujícího gólmana  skončilo utkání 2:1 a tím zůstali všechny body na domácím hřišti.

TJ Sokol Bílá Třemešná B – TJ Baník Žacléř A 1:3 (1:1). Branky:  M. Jákl – Skála, Baše z pen., Ondráško. Rozhodčí: Seidel.  ŽK: 7:3. Diváků: 90. Do utkání lépe vstoupili domácí, když se už v 10. minutě prosadil kanonýr Martin Jákl. Hra byla nadále poměrně vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Domácí hrozili zejména rychlými brejky. Hosté pak především střelami z dálky a centrovanými balóny ze stran. Třemešenská obrana srdnatě odolávala až do 34. minuty, kdy před vápnem napřáhl Skála a tvrdou ranou k tyči překonal domácího brankáře Zlatníka.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Bohužel na stráně domácích došlo k vynucenému střídání hned dvou hráčů zadní řady a jinak dobře hrající obranná čtveřice se tím rozpadla. Po několika šancích na obou stranách přišla klíčová situace celého utkání. Byl nařízen pokutový kop po faulu domácího hráče Jiřího Murdycha na žacléřského kapitána Bašeho. Sám postižený penaltu proměnil (po utkání však přiznal, že nemá tak úplně čisté svědomí). Třemešenští ale nesložili zbraně a s podporou svých příznivců se pokoušeli o vyrovnání. Ani jednu z šancí se domácím nepodařilo proměnit. Naopak, při posledním rohovém kopu Třemešné, kdy se v hostujícím vápně nacházela celá jedenáctka domácích včetně brankáře Zlatníka, Žacléř udeřil Ondráškem a potvrdil své vítězství. Zápasu by asi více slušela remíza. Domácí tak mohou pouze litovat svých neproměněných šancí. Hostům gratulujeme k vítězství.

TJ Jiskra Bohuslavice – FC Vrchlabí B 2:1 (2:1). Branky: Škop, Mucudis – Havránek. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 3:0. Diváků: 30. Po úvodním, ač překvapivým tlaku domácích, se domácí ujali náskoku dvou vstřelených gólů. Bohužel do poločasu hosté snížili. Po vyrovnaném utkání do šedesáté minuty, domácí tým přejel do Prešovského betonu. To bohužel vedlo do drtivého tlaku hostujícího týmu, který domácí vší silou udrželi. Tím se domácí dočkali prvních třech bodů v sezoně.

TJ Jiskra Kuks – SK Janské Lázně 2:3 (2:1) penalty 0:2 .Branky: vlastní,  Pišl (pen.) – Kult, Demuth. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (Pišl). Diváků: 40. Kuks do zápasu opět nastoupil v oslabené sestavě a hrát museli i ti, kteří se přišli pouze podívat. Přesto se tým dokázal vyhecovat na hosty z Janských Lázní. Skóre otevřely Janské Lázně, ale radovali se hráči Kuksu, protože se jednalo o vlastní branku. Druhou branku přidal po jasném faulu ve vápně z penalty Pišl. Hosté se v útoku trápili, ale do šatny přeci jen snížili brankou Kulta. Druhá půle byla v podobném režimu jako první. Hosté promíchali sestavu, vystřídali několik hráčů a jejich hra se oživila. Nakonec se jim podařilo v 97. minutě vyrovnat z přímého kopu.  V penaltách byli šťastnější hosté, kteří ani jednou nezaváhali.