Výsledky 8. kola

TJ Baník Žacléř A – Sokol Vítězná 3:2 (1:1). Branky: Petrů, Mádle, Mirga – Kříž, Krákora. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (Hlavatý). Diváků: 73. Baník trochu trápí několik absencí, na domácím hřišti však body ztrácet příliš nebude. Do vedení mohl jít už v úvodní desetiminutovce, hlavou však trefil přesně Petrů až ve 36. minutě. Soupeř nečekaně vyrovnal gólem do šatny. Po změně stran měli domácí navrch a po pěkném průniku byl sražen Petrů, konkurz na střelce pokutových kopů může nevesele pokračovat – Cvik nedal. Další rychlé průniky do obrany hostů zastavovali obránci jen za cenu faulu a po jednom z nich skončilo utkání pro Hlavatého. Mádle navíc trestal i krásně zahraným trestňákem – 2:1. V deseti předvedli hosté statečný výkon a ani třetí branka je nezlomila a dokázali snížit. Čas na vyrovnání už však nezbýval. Baník po dvou neúspěších doma opět naplno bodoval, teď by to chtělo začít vyhrávat i na hřištích soupeřů.
FK Poříčí u Trutnova – TJ Jiskra Podhůří 5:0 (2:0). Branky: Chaloupka, Romančák, Machalík, Potoček Jakub, Stránský. Rozhodčí: Nývlt. ŽK: 1:0. Diváků: 60. Hosté z Jiskry přijeli do Poříčí pouze v 10 lidech a to předurčilo ráz celého zápasu. Díky tomu Podhůří rezignovalo na fotbal a postavilo na vlastní vápno autobus, který domácí nedokázali dlouho překonat. Hosté jen párkrát zahrozili dlouhými nákopy na domácího gólmana ve snaze přehodit ho. Až ve 38.minutě se prosadil po pěkné kombinaci Chaloupka a minutu po něm samostatnou akcí Romančák. Ve druhém poločase se dobývání branky hostů opakovalo a naštěstí domácí přidali ještě 3 branky. Jen díky nemohoucnosti a velkému počtu zkažených přihrávek domácích byl konečný stav k hostům ještě milosrdný.
SK Janské Lázně – TJ Jiskra Bohuslavice 5:2 (3:2). Branky: Plocha 2, Štelzer, Borkovec, Hradecký – Kozák, Najman. Rozhodčí: Seidel. ŽK 2:2. Diváků: 50. V utkání, kde měli domácí potvrdit svůj vzestup formy, se kupodivu na výsledek nadřeli a do poslední chvíle nebylo jasné zda domácí, kteří byli mírnými favority, získají body. Hosté určitě nehráli odevzdaně a po celé utkání byli zdatnými soupeři. V závěru jim sice došli síly, ale nechali na hřišti vše. Domácí měli opět pomalejší vstup do zápasu a toho hosté plně využili a již ve 3´ šli do vedení po gólu Martina Kozáka. Domácí poté zabrali a dvě góly Lukáše Plochy otočili vývoj utkání. Domácí ale nechali v 36´ vyrovnat z těžkého, téměř nulového úhlu, Najmana. Do šaten se přeci jenom šlo lépe domácím, když se hlavou po rohu trefil za další dvě minuty Víťa Štelzer. Druhý poločas se v úvodu hrál překvapivě spíše pod taktovkou hostů, ale srovnat skóre jim domácí nedovolili. V 57´ se krátce po vstupu na hřiště mohl proslavit Doležal, ale vyloženou příležitost, stejně tak i další dvě, nedokázal proměnit a navýšit skóre. V 75´ se ocitl před Bernasinskím nikým neatakován Aleš Vilám, ale brankář jeho tutovku schoval do náručí. Domácí si pojistili vítězství až v 83´ kdy placírou v závaru před hostujícím brankářem posunul skóre Karel Borkovec. Hosté opět dokázali odpovědět gólovou příležitostí Martina Kozáka při které nechal opět vyniknout Bernasinského. V samém závěru pak přidal pátou branku Honza Hradecký, když přehodil vyběhnutého gólmana hostů. Domácí sice brali tři body, ale s posledním celkem tabulky se hodně nadřeli a hosté předvedli sympatický výkon.
FC Vrchlabí B – TJ Sokol Bílá Třemešná B 9:0 (3:0). Branky: Hanuš 4, Janoch 2, Zarebski, Vondráček, Bürger. Rozhodčí Matějka. ŽK: 2:1. Diváků: 55. Vrchlabí po dvou ztrátách zabralo a jasně porazilo rezervu Třemešné. Hosté jim k tomu výrazně pomohli svým odevzdaným výkonem. Domácí si s chutí zastříleli, ale další jasné příležitosti Vrchlabí k navýšení skóre zůstaly trestuhodně nevyužity.
FC Mladé Buky – TJ Sokol Staré Buky 3:2 (1:1). Branky: Vacek, Ruml, Brhel (pen.) – Špička (vlastní), Maňuch. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 0:3. Diváků: 220. Derby dvou týmů, které jsou v tabulce na prvních dvou příčkách dnes přineslo zasloužené vítězství domácím. Začátek zápasu se pro domácí neodvíjel vůbec dobře. Do zápasu vstoupili více nervózní než hosté a projevilo se to v 15. minutě, kdy si domácí Špička neporozuměl s gólmanem a vstřelil si vlastní branku. Naštěstí pro domácí se v 19. minutě prosadil z rohu výborně hrající Vacek. Zbytek poločasu převládali na hřišti spíše hráči Starých Buků, kteří drželi balón na noze a obklopovali domácí nebezpečnými centry, které si naštěstí domácí obrana s klidem pohlídala. Do kabin se v poločase šlo za nerozhodného stavu 1:1. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří měli větší chuť do hry, hosty si pohlídali jak v obraně, tak i v záloze a nedovolili sokolíkům vážnější šanci vstřelit gól. V 55. minutě se po individuální akci prosadil Ruml, který šel sám na gólmana Pelce a se štěstím skóroval na 2:1. Následujících dvacet minut se odehrávalo spíše ve středu hřiště, do chvíle kdy hosté ze Starých Buků udělali chybu v útoku. Kábrt špatně přihrál spoluhráči, čehož si všiml domácí Špička a výborně si prohodil po lajně nejprve čerstvě střídajícího Kurice ml. a poté chybujícího Kábrta a běžel po lajně vstříc pouze Záplatovy a na druhé straně měl svého spoluhráče Rumla, na kterého centroval a hostující Záplata nesmyslně plácl do balónu, čehož si všiml výborně pískající sudí Lebeda a šla se kopat penalta, kterou Brhel s přehledem proměnil. Jedinou kaňkou domácí obrany v druhém poločase byla kombinace v obraně v 85. minutě, kterou napadající Prokop přečetl a přihrával do samostatného úniku Maňuchovi, který se nemýlil a pouze korigoval na 3:2. Zbytek zápasu si domácí hráči pohlídali a tak se mohli radovat z vítězství domácí hráči a zastavili rozjetý vlak sokolíků! Závěrem je potřeba ocenit výborně pískajícího rozhodčího Lebedu a jeho kolegy Michla a Turka, kteří ačkoliv jsou mladí, tak takto důležitý zápas odřídili s přehledem a vyzdvihnout fanoušky domácích i hostů, kteří vytvořili atmosféru, jaká tu ještě nikdy nebyla!
TJ Strážné – TJ Baník Rtyně 1:2 (1:2). Branky: Stejskal – Jaroš 2. Rozhodčí: Pilný F. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (Jiřička). Diváků: 50. Zápas dvou sousedů v tabulce přinesl skutečně vyrovnaný zápas, který pro sebe rozhodli hosté již v prvním poločase. Po několika šancích domácích to byl Baník,který šel po pěkné akci do vedení Jarošem a stejný hráč o chvíli později zvýšil na 0:2. Ještě do poločasu domácí Michalem Stejskalem snížili na 1:2, ale ve druhém poločase byla jejich snaha marná. Druhý poločas skončil bez branek, a proto si hosté odvezli do Rtyně všechny tři body. Po skončení utkání rozhodčí zbytečně vyloučil domácího hráče a utkání se tak ukončilo ve zbytečných emocích. Jinak celé utkání bylo odehráno v klidu a korektně z obou stran.

Zdroj: ofstrutnov.com