FK Mostek – Kuks 5:0 (1:0)

Branky: 2x Lashchuk, Piwko J., Brádle, vlastní

Již při rozcvičování jsem hráče upozorňoval, že jsou nějací „chcíplí.“ A vstup do utkání to jen potvrdil. Hosté čekali, co se bude dít a ono se nedělo nic. V předchozích domácích zápasech jsme vždy začali náporem a šancemi, tentokrát to byl zpomalený film s nulovým dějem. Jakousi jiskřičku zažehl kapitán D. Duchek, který po rohovém kopu v pokutovém území hostů se soupeři motal a motal až vymyslel přihrávku na J. Piwka, který nijak prudkou, ale umístěnou střelou poslal náš tým do vedení.
Zažehnutá jiskřička však záhy zhasla. Ač bezvěrec, pomohu si citací z bible: „Marnost nad marnost! řekl Kazatel. Marnost nad marnost, všechno je marnost! K čemu je člověku všechno to pachtění, kterým se pachtí pod sluncem?“ Asi tak vypadala naše hra v 1. poločase. Hosté příliš nezlobili, náš půjčený gólman z Borovnice se musel docela nudit, ale totéž, snad kromě dvou střel ze střední vzdálenosti, lze říci i o brankáři hostů. Pomalé, nepřesné, bezkrevné, pro oko diváka nelahodící, to bylo naše představení.
Proto muselo přijít to, co nastalo – výměna kádrů. O poločase vystřídal Viktora Čechoameričan Vojta Jirák, po sedmi minutách druhého poločasu vzdal boj s vlastními zády Petr Ježek, místo kterého nastoupil „ztracený syn“ Jiří Kuhn. To už jsme vedli 2:0. Saša se konečně trefil umístěnou střelou z 20 metrů. Bránkář se po míči jen podíval. A naše hra začala dostávat říz. Najednou to bylo rychlé, na několik dotyků jsme se dostávali od obrany do pokutového území hostů z Kuksu. A výsledkem náporu byla další branka. Saša se prodral po křídle, prudce přízemně zacentroval před branku, kde Hamplíkem atakovaný hostující stoper poslal míč obloučkem přes brankáře do sítě – 3:0.
Krátce po 60. min střídá Brádlík Honzu Poláka a vzápětí přichází nejkrásnější akce utkání, na jejímž konci Saša z prudké přihrávky Jiřího Kuhna nekopromisně zavěšuje z malého vápna – 4:0. A soupeř nestíhá, s míčem se převážně sprintuje – Kuhn zleva, Hamplík zprava, Vojta ze středu, Saša s Brádlíkem v útoku, ale i Krkonda z pozice levého obránce několikrát přesprintuje celé hřiště!
Bohužel se množí nepřesnosti v prostoru před pokutovým územím hostů, a tak skóre nenarůstá. A jsou to hosté, kteří se již nestačí vracet a zůstávají v útoku ve větším počtu hráčů, kteří využívají našich nepřesností k útočení. Předvedli i jednu velmi zdařilou akci, která jen díky výborně vyběhnuvšímu Vacíkovi nekončí gólem.
Závěr zápasu patří Brádlíkovi. Ten měl již gólovky v předchozí části utkání, ale v 88. min konečně levačkou do protipohybu brankáře uzavírá skóre zápasu na 5:0.
Důležitým momentem dnešního zápasu byla plná střídačka s kvalitními hráči. Zatímco hosté přijeli jen s 11 hráči, my jsme si dovolili ten luxus, že jsme konečně mohli vystřídat 3 hráče, kteří tempo postupně zvyšovali proti unavenému soupeři. Indicie mně však naznačují, že příští týden asi opět budeme přemýšlet, kde vzít alespoň 12 hráčů. A čeká nás opět boj o důležité body v Podhůří, a oni je také setsakramensky potřebují.