Výsledky 14. kola (předehrávka)

TJ Sokol Bílá Třemešná B – Sokol Vítězná 1:1 (1:1), penalty 1:2. Branky: Jaroslav Jákl – D. Kracík. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Derby Královédvorska přineslo zaslouženou remízu. Obě branky padly v prvním poločase. Nejprve domácí poslal do vedení povedeným volejem Jarda Jákl, o sedm minut později srovnal David Kracík. Hosté byli častěji na míči, ale jejich přemožitel z úvodního podzimního kola podal bojovný výkon a duel dovedl k cenné plichtě. V penaltovém rozstřelu začínali kopat hráči Vítězné, hned první dva kopy ale neproměnili a zdálo se, že druhý bod zůstane doma. Jenže pak hned třikrát zaváhali domácí a rázem bylo vše jinak. Zajímavostí duelu bylo, že se na hřišti potkali hned čtyři gólmani, kteří si ve Dvoře Králové zachytali za A mužstvo. Na domácí straně mezi tyčemi Jakub Vočka, u hostů Viliam Ulrych, na lavičce Jakub Daniel a ke všemu ještě rozhodčí Miroslav Lebeda.
FK Poříčí u Trutnova – FC Vrchlabí B 2:1 (1:0). Branky: Horák, Machalík – Mejsnar, Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:1. Diváků: 60 Vrchlabské Béčko přijelo do Poříčí s cílem vyhrát a od začátku domácím zatápělo. Hosté byli pohyblivější, dobře kombinovali a tlačili se do domácí brány. Naštěstí se gólově neprosadili, a když ve 35.minutě z rohu hlavičkou skóroval Horák, šlo se do kabin za stavu 1:0. Ve druhém poločase začali hosté ještě aktivněji a odměnou jim byl gól po pěkné kombinaci, když sám před brankářem zakončoval Mejsnar. Za nerozhodného stavu se hra vyrovnala a šance měla obě mužstva. Zápas v 89.minutě rozhodla znovu hlavička z rohu, když se tentokrát nemýlil kapitán Machalík. Domácí v celém zápase tahali za kratší konec,ale bojovali a tak byli ve sváteční den šťastnější.
SK Janské Lázně – TJ Baník Žacléř A 2:2 (0:0), penalty 2:1. Branky: Janíček, Dvořák – Pek, Cvik. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 1:3. Diváků: 50. Utkání dvou sousedů v tabulce, už o jarní body, přineslo pěkný zápas hraný ve vysokém tempu. Hosté nastoupili na soupeře sebevědomě a v úvodu zápasu jasně vládli na hřišti. Do vyložených příležitostí se ale, díky dobře hrané obraně domácích, nedostali. Byli to naopak domácí, kteří příležitostí Michala Dvořáka v pokutovém území hostů, měli první gólovku zápasu. Hosté tuto šanci zastavili hraničním zákrokem, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Domácí hru po úvodním tlaku vyrovnali a byli to naopak oni, kteří ovládli druhou část poločasu. Do šaten se však šlo za bezbrankového stavu, když další gólová šance, střela Lukáše Plochy z přímého kopu, skončila na břevnu branky hostů. V úvodu druhého poločasu se domácím povedla standardní situace a po rohu a hlavičce Michala Janíčka šli do vedení. Hosté se snažili odpovědět, ale na nakopávané centry dokázala domácí obrana spolehlivě reagovat. V závěru poločasu se však po závaru před domácí brankou přeci jenom měnilo skóre, když po několika odrazech zakončil z těsné blízkosti Pek. Hosté si vytvořili i další gólovou příležitost, když se domácí obranou prokličkoval Cvik a prostřelil domácího gólmana. Hosté tak během pěti minut otočili vývoj zápasu, když z minima, dvou gólových příležitostí, využili maximum. Domácí však nesklopili hlavu a v samém závěru vyrovnali brankou Michala Dvořáka na konečných 2:2. V rozstřelu byli šťastnější domácí. Kaňkou na zápase jsou prokopnuté dveře u místnosti rozhodčích, když hráč hostů neunesl tíhu prohry svého týmu. Sice hodinu po zápase s telefonickou omluvou, leč trpká příchuť z návštěvy pozvaných hostů zůstává.
TJ Jiskra Podhůří – TJ Strážné 3:4 (1:1). Branky: Smejkal, D. Zdržálek 2x (1 pen.) – Jílek 2x, Grégr, Brádler D. Rozhodčí: Šamko. Bez karet. Diváci: 85. V zajímavém utkání plném zvratů domácí potrápili favorita, ale na konci přišli o vvšechny body. V první půli se domácí dostali do vedení, hosté do půli srovnali na 1:1 a na počátku druhého dějství otočili na 1:2. Domácí kontrovali dvěma góly Davida Zdržálka, druhý padl z penalty. V posledních deseti minutách však hosté znovu otočili skóre a zvítězili 4:3. K dobré úrovni utkání přispěli i přesní rozhodčí za řízení hlavního Šamka.
TJ Jiskra Kuks – TJ Baník Rtyně 1:5 (1:4). Branky: Prokůpek – Jaroš 3, Pavel, Brát. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 6:4. ČK: 1:0 (Benček). Diváci: 40. Předehrávka mezi Kuksem a Rtyní se vyvíjela téměř stejně jako v prvním souboji těchto dvou týmů. Domácí bojovali, ale po jejich chybách se prosazovali hosté a během pár chvil si vypracovali tříbrankový náskok. Ve 40. minutě zvýšili stav po pokutovém kopu už na rozdíl čtyř branek, ale vzápětí vstřelil branku také Kuks. Ve druhé půli domácí ještě zabojovali, ale hosty podržel po slibných šancích brankář. Na druhé straně se naopak po faulu ve vápně opět prosadili fotbalisté Rtyně a vedli opět o čtyři góly. Poté už se skóre nepohnulo ani po neproměněných penaltě na každé straně, a tak mohli slavit hosté zasloužené vítězství 1:5.
TJ Jiskra Bohuslavice – FC Mladé Buky 1:7 (0:4). Branky: Škop – Ruml 3, Spurný 2, Hrubeš, Klossovski. Rozhodčí: Smola. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Vedoucí celek okresního přeboru si přijel zatrénovat na hřiště posledního mužstva tabulky. V prvním poločase si hosté vytvořili dostatečný náskok, což se projevilo v poločase druhém, kdy hra zvolnila a hosté i dovolili domácím vstřelit branku.

Zdroj: ofstrutnov.com