Vítězná – FK Mostek 4:0 (1:0)

Na začátek zkusím alegorii na La Fontainovu bajku o lišce a vráně, kdy k bohatému jednonohému přijde hladový slepec a prosí o trochu jídla. Ten souhlasí, že mu dá najíst pod podmínkou, když ho porazí v běhu. Slepec souhlasí, ale pochopitelně prohraje, protože neví, kam má běžet. A ponaučení? Přestane-li člověk pod určitým tlakem přemýšlet, špatně to s ním dopadne!!!
A to se přesně odehrálo včera. Úroveň zápasu skutečně vystihuje ten jednonohý (domácí) a slepý (my). A protože jsme nepřemýšleli a nechali bez povšimnutí střelce V. Robka, byť jsem na to kladl hlavní důraz před zápasem a k tomu nádavkem jsme celých devadesát minut vydrželi bezhlavě nakopávat míče na totální antihlavičkáře vpředu, výsledek je nasnadě.
A pokud se vrátím do říše pohádek, třeba k Čapkovu Pejskovi a Kočičce, a budu s nimi vařit guláš, dopadne to stejně. Tak první dvě ingredience už máme – bláhovost při bránění a bezduché nakopávání. A teď přidejme další včerejší pochoutky – ledabylý přístup jak k času odjezdu, tak k zápasu, nulová agresivita, ani špetka fotbalovosti, u řady hráčů slabá fyzička, totální neohrožení domácího objemnějšího brankáře, který nám docela často nahrával svými nepřesnými kopy, nepochopení častých kontaktů na hřišti menších rozměrů, ne nechytatelné góly, zaspekuluji – v hlavě místo fotbalu rychlý návrat na oslavy Dne obce, dohrávání v deseti z důvodu zranění a nemožnosti střídání z důvodu úzkého kádru. Mám pokračovat? Trošku hamletovská tragédie.
Domácí ve svém referátu upozornili, že jsme byli oslabeni. Chyběl Saša, Hamplík a Petr Ježek. Na to bych to však nesváděl. Domácí totiž také nehráli nijak oslnivý fotbal, ale na nás to stačilo. Jak říkám, jednonohý proti slepému. Jenom ten jednonohý měl ve svém středu rozdílové hráče.
Nám opět nezbývá než na zápas zapomenout. V minulých soutěžních ročnících to bylo vždy jednou za půlku sezóny, teď už je to podruhé za pět zápasů (že bychom se přibližovali docentu Chocholouškovi z filmu „Jáchyme, hoď ho do stroje?“). Domácím je třeba poděkovat za vyhovění našemu požadavku odehrát zápas dříve kvůli oslavám a poblahopřát jim k vítězství.