FK Mostek – Strážné 2:0 (0:0)

Branky: D. Duchek, Lashchuk

Před zápasem jsme se vrátili k poctivému rozcvičení, které naši hru v úvodu zápasu nebývale rozhýbalo a oživilo. Běžela asi 9. min, když jsme na lavičce konstatovali, že už jsme mohli vést 3:0. Zvláště Saša Lashchuk byl k neudržení a jeho střelecké etudy nůžkového typu vyvolávaly u diváků aplaus na otevřené scéně. Tento svižný nástup nám však vydržel cca 15-20 min a otěže zápasu přebírali hosté. To se pomalu, ale jistě stává při našich utkáních nepsaným pravidlem. Zpravidla jsou naši soupeři zdatnější při práci s míčem, v kombinaci a pohybu na hřišti. Zároveň jedním dechem musím konstatovat, že do nějakých větších šancí protivníky nepouštíme. A tak tomu bylo i tentokrát. Hlůša se v brance ani příliš nezpotil. Jindy často a přesně střílející borci ze Strážného branku prakticky neohrozili. My jsme čas od času podnikli rychlý protiútok, ale téměř vždy ukvapeným počinem některého z hráčů, slibná akce vyšuměla do ztracena. Druhý poločas pokračoval tak, jak skončil ten první. Strážné kombinovalo, bylo častěji na míči, my se spíše bránili a hledali okénka v obraně soupeře. V 60. min zahrával Petr Ježek roh. Jeho přetažený míč na zadní tyč hlavičkoval Dušan Duchek spolu se dvěma obránci hostů. Míč spadl na zem, Dušan se nejrychleji zorientoval a nezvykle levačkou z pěti metrů poslal míč do sítě!
A další mostecká klasika. Jakmile jdeme do vedení, začneme se strachovat o výsledek a ještě zoufaleji se bránit. Proto bylo nutné sáhnout ke střídání a tým oživit. Popravdě řečeno se na vývoji zápasu až tolik nezměnilo, ale konečně se k nám trochu naklonilo štěstíčko. V 75. min Saša vystřeli z 25 metrů takovou střelu ze zoufalství a k údivu všech ji hostující gólman pustil za svá záda!?!
Posledních patnáct minut se většinou odehrálo na naši polovině. Hosté nechali vzadu pouze dva beky a vrhli všechny síly do útoku. Ty ztroskotávaly na naší obraně nebo hosté chybovali nepřesnými centry či pokusy o střelu. Jak říkám, náš brankář, na rozdíl od ostatních hráčů, se moc nezpotil.
Určitě naši hráči neodehráli nějaký fantastický spektákl, ale aspoň ten zápas odbojovali a přidali k tomu pár světlých fotbalových okamžiků, a tak diváci mohli konečně odejít spokojeni. Bohužel smutným faktem, který jsme se dozvěděli, je žádost Saši o pobyt v Německu, a tak je jen otázkou času, kdy nás tento ukrajinský snajpr opustí. To bude citelná ztráta!!!