Lánov – FK Mostek 2:4 (2:2)

Mistrovské utkání
Sestava: Hlušička – Truhlář, D. Duchek, Záruba, J. Duchek – Zigo (46. Jirák), Bogáň, Polák (70. Kubín), Krkonoška Brádle (70. Hampl), Lashchuk
Branky: 2x Lashchuk, J. Duchek, Krkonoška

Velmi náročný zápas, neboť jsme se dostali do spodní části tabulky, nevyzpytatelný soupeř, na jehož hřišti jsme s jednou pohárovou výjimkou již 26 nevyhráli.
Věděli jsme, že domácí dávají maximum do prvních cca 30 minut, kdy chtějí zápas rozhodnout. Proto bylo za úkol v této části zápasu neinkasovat. To se nám, bohužel, podařilo jen do 19. min, kdy matador Půlpán obloukovou střelou z dvaceti metrů poslal domácí do vedení. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. Brádlík obral o míč váhajícího obránce, vnikl do vápna, pěkně našel Sašu, který bez přípravy ranou k tyči vyrovnal. To byla 24. min, ale jen o minutu později jsme dvakrát špatně odvraceli míč a domácí hráč střelou z vápna zvýšil na 2:1. A aby hodům nebylo konce, taktéž o minutu později Krkonda z levé strany prošel do vápna, našel Sašu, který obešel beka a nekompromisně zavěsil!!!
Po poločasové přestávce pokračoval ještě chvíli zápas nahoru dolů. V 56. min. se naprosto nečekaně zjevil na hranici pokutového území Jára Duchek. Naprosto nečekaně vystřelil a úplně nečekaně trefil vingl!?! Co Járu znám asi 25 let, nikdy nedal gól nohou ( a hlavou tak jednou za 10 let). Postupně jsme se dostávali do řady vyložených šancí, ale totálně jsme v nich propadli. Nejmarkantněji Tomáš Hampl, který objel i gólmana, byl zcela sám před prázdnou brankou a světe div se – trefil tyčku. I totální laik by poznamenal, že tohle se nedá nedat, leč stalo se.
Tím jsme však domácí stále drželi v naději. Vysunuli středního obránce jako třetího úročníka. My dost často podklouzávali a závary se množily. Jeden z nich vyřešil Hlůša a výrazně nás podržel. Konečné rozhodnutí přinesla až 85. min., kdy Krkonda opět upláchl obraně a svůj nájezd korunoval pěknou brankou. Důležité body, protože ani naši protivníci nespí.