Bílá Třemešná B – Bohuslavice 9:0 (3:0). Branky: Martin Jákl 4, Jaroslav Jákl 3, Jan Jákl, Tomáš Otradovský. Rozhodčí: Žák. ŽK: 0:1. Diváků: 55. V pěkné kulise, kterou vytvořili fanoušci obou mužstev, se hrálo utkání dvou mužstev z dolní části tabulky. Hosté nastoupili pouze v devíti mužích, čímž vlastně dali předem najevo, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Překonat obrannou hradbu trvalo domácím takřka půl hodiny. Pak ale rozjela střelecký koncert rodina Jáklova. Za přispění svých spoluhráčů se čtyřikrát trefil nejlepší střelec týmu Martin, hattricku dosáhl jeho bratr Jaroslav a jednu trefu si připsal rodinný příslušník Jan. Poslední gól zápasu zapsal na své konto přezdívkou další bratranec Otradovský.

Vrchlabí B – Rtyně v Podkrkonoší 4:0 (1:0). Branky: Renner, Jan Zajíc z pen., Vondráček, Fajfr. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:2. Diváků: 49. V prvním poločase se hrál průměrný fotbal. Domácí dokázali překonat hostujícího gólmana ve 40. minutě, a tím stanovili poločasový účet. V 50. minutě pak přidali domácí z pokutového kopu druhou branku. Vítězství Vrchlabí potvrdilo ke konci utkání, když se mu podařilo ještě dvakrát skórovat.

Poříčí u Trutnova – Strážné 2:0 (0:0). Branky: Pilný, Dominik Killar. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 3:3. Diváků: 50. Utkání se vyvíjelo jinak, než by divák po pohledu na tabulku předpokládal. Hosté, třetí celek soutěže, začali velice opatrně. Ze zahuštěné obrany se pokoušeli vyrážet do rychlých protiútoků, ale jejich taktika zcela zklamala. Naopak domácí se nebáli hrát hodně dopředu. Dobře kombinovali a ve druhém poločase se dočkali zasloužené odměny, když po centru do vápna hlavou skóroval Marek Pilný. Ani za tohoto výsledku se hosté nezvedli a tak ve chvíli, kdy už všichni cítili konec, zavěsil na 2:0 nejmladší hráč na hřišti, střídající dorostenec Dominik Killar.

Mladé Buky – Staré Buky 4:4 (3:0), na penalty 3:2. Branky: Marcel Štěpánek 2, Kvíčala, Liška – Kuric 3, Tošovský. Rozhodčí: Skrbek. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Za aprílového počasí se odehrálo utkání, které mělo dvě zcela rozdílné části. V prvním poločase domácí jednoznačně hosty přehrávali ve všech směrech a zaslouženě se dostali do vedení o tři branky. Ve druhé půli ale domácí jakoby zaspali a během třiceti minut třikrát inkasovali. V závěru utkání se ještě prosadil výborně hrající Marcel Štěpánek, který znovu strhl vedení na stranu domácích, ale z následné standartní situace hosté opět lacino vyrovnali, a tak se šlo na penalty. Ty pro domácí rozhodl v poslední sérii Špička. Obrovskou poklonu zaslouží rozhodčí, kteří s velkým přehledem zvládli malé derby. Z domácích hráčů nutno vyzdvihnout výkon Marcela Štěpánka, takhle by měli hrát všichni, kteří na hřišti jsou.

Vítězná – Lánov 12:3 (8:2). Branky: Robek 3, Andrle 2, Poloprudský 2, Tichovský, Vojtíšek, Krákora, Daniel z pen., Pacák z pen. – Teichman 3. Rozhodčí: Lebeda. Bez karet. Diváků: 50. Jednoznačný zápas pro Vítěznou, která si s chutí zastřílela. V prvním poločase to byla přestřelka jako hrom, kdy ve 12. minutě vedli domácí už 3:0, hosté zanedlouho snížili, ale domácí hned na to přidali čtvrtou branku. Hosté pak ještě v 18. minutě korigovali na 4:2, ale do konce poločasu už stříleli branky pouze domácí. Poločasové skóre uzavřel ve 40. minutě domácí brankář, který z penalty stanovil na průběžných 8:2. Ve druhém poločase domácí přidali z mnoha šancí další čtyři branky a v pohodě si dokráčeli pro tři body.

Janské Lázně – Podhůří 2:2 (2:1), na penalty 4:5. Branky: Hromádko, Dewat – Smejkal, E. Zdržálek. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (Mlejnek). Diváků: 30. Utkání se hrálo na rozmáčeném hřišti, těžkém pro oba týmy. Hned v úvodu vyzkoušel domácího gólmana Smejkal. Ze samostatné akce tváří v tvář Bernasinskému vyšel lépe domácí brankář, který mu příležitost vychytal. Domácí se zastřelovali příležitostmi Hromádka a Doležala, oba však mířili těsně nad branku. Skóre tak otevřeli ve 14. minutě hosté, když Smejkal obstřelil obránce i překvapeného Bernasinského. Domácí pak převzali otěže zápasu do svých rukou, byli aktivnější a odměnou jim bylo vyrovnání z kopačky Hromádka, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté hrozili z nebezpečných brejků rychlonohého Smejkala, ten domácí obraně notně zatápěl. Ve 31. minutě měl na noze rozdílovou branku opět Smejkal, ale Bernasinski mu ji bravurně zlikvidoval. V samém závěru poločasu házeli domácí aut, který Dewat prodloužil až do sítě hostů. Domácí tak zaslouženě otočili vývoj zápasu. V poločasové přestávce byla k vidění často nevídaná varianta, když byl po protestech vůči sudímu vyloučen po druhé žluté kartě v hostující Mlejnek. Podhůří tak nastoupilo do druhého dějství v deseti, ale určitě se domácích nezalekli a opět hrozili z brejků. A jeden jim opravdu vyšel, když rozhodčí neodpískal asi jasnou penaltu v pokutovém území hostů a ti vyrazili do otevřené obrany rychlonohým Smejkalem. Před brankou nahrál volnému E. Zdržálkovi, který bez problémů vyrovnal do prázdné. Domácí mohli jít opět do vedení v 65. minutě, kdy už se penalta pískala, ale Demuth obrat ve skóre odmítl, Hospodka mu pokutový kop chytil. Domácí pak hosty zatlačili, ale nedokázali se prosadit a využít šance. V 73. minutě zazvonilo po střele Demutha břevno Hospodkovi branky a v samém závěru Bernasinski chytil gólovou šanci z kopačky Smejkala. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté a odvezli si tak rozdílový bod.

Zdroj: ofstrutnov.com