FK Mostek – Kocbeře 2:2 (2:2), pen. 4:5

Mistrovské utkání:
Sestava: Hlušička – Truhlář (76. J. Duchek), D. Duchek, Záruba, Krkonoška – Jirák, Bogáň, Polák (29. Zigo), Plch – Brádle (76. Hampl), Lashchuk
Branky: 17. Polák, 24. Lashchuk

Náš soupeř, tabulkově na 2. místě, budil respekt, byť nepřijel v úplně nejsilnější sestavě. Tomu také podřídil svoji taktiku, bránění od půlky hřiště, po zisku míče rychlý protiútok, po jeho ztrátě rychlý návrat do obranných pozic.
Na to byli naši hráči před zápasem upozorněni, ale na rozdíl od hostů, kteří své pokyny plnili téměř ideálně, jsme se dopustili fatální minely už ve 3. min. Pravý obránce na útočné polovině chybně vyhodnotil a provedl autové vhazování, nebyl jištěn svým záložníkem a tím vznikl nechráněný prostor, který využil střelec hostů Šmíd, který bravurně zakončil svůj samostatný únik.
My jsme se potom chvilku hledali, ale poté jsme mezi 18. – 25. minutou vývoj otočili. Nejprve Vojta Jirák snad jedinkrát za zápas našel odvahu proniknout z pravého křídla do pokutového území, předložil míč nabíhajícímu Honzovi Polákovi, který z malého vápna prostřelil gólmana. Pěkná fotbalová akce. O několik minut později se o podobnou akci pokusil z opačné strany Michal Bogáň, který byl pomalejším bekem sražen a nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil Saša Lashchuk. Ale místo toho, abychom častěji provětrávali pomalejší obranu hostů, jsme se utápěli ve zbytečném kličkování ve středu hřiště a protiútoky soupeře jsme opět zbytečně zastavovali fauly či rohy. A to byla voda na mlýn hostů. To byla totiž v tomto zápase jejich přednost číslo 1!!! Náš bývalý hráč Novák posílal do vápna jeden hezčí míč než druhý a každý centr byl v podstatě gólový. A právě po jednom z rohů jsme chybně zareagovali – úplně volný hlavičkující hráč trefil břevno, odražený míč na vápno, kde jsme měli mít dle taktiky 2 hráče, opět střílel na branku úplně volný hostující hráč a jeho tečovaná střela skončila v brance. Více střel na branku již soupeř nevyslal.
Druhý poločas už nebyl o ničem – my jsme ani po prostřídání nebyli nebezpeční, hosté pokračovali v taktice z poločasu prvního. Proto se šlo do penalt. Po první sérii se všech šest střelců trefilo, i když Hlůša měl dvě pencle na dosah. Pak už to byl jen souboj Novák – Lashchuk, který vyhrál hostující hráč. Těžko teď říci, jestli jeden získaný bod bod je úspěchem či ztrátou. Já se kloním k druhé variantě.

OP dorostu:
Mostek – Pilníkov/Staré Buky 5:1
Nic moc ke koukání. Poslední tým tabulky byl více než vyrovnaným soupeřem, možná byl i fotbalovější ?!? Značnou část zápasu hrál o deseti, čehož si divácimožná ani nevšimli. To pro nás asi není dobré vysvědčení?