FK Mostek – Janské Lázně 9:0 (1:0)

Sestava: Hlušička – Truhlář, D. Duchek, Záruba, J. Duchek – Zigo (46. Brádle), Polák, Bogáň, Kubín (46. Plch) – Hampl (46. Lashchuk), Krkonoška
Branky: Lashchuk 7x, Hampl, Brádle
Rozhodčí: Skrbek
Bez karet

Před zápasem se oba týmy nacházely zhruba na stejné startovací pozici s pouhými sedmi body, proto jsme chtěli v domácím prostředí bodovat. Situaci nám usnadnili sami hosté, kteří dorazili s pouhými 9 hráči. Osobně tento stav nikdy nevítám, jelikož my to neumíme sehrát.
A první poločas mé obavy naplnil v plné nahotě. Byli jsme pomalí, kombinačně nezralí a kdybychom i prohrávali, nikdo z přítomných by se ani nedivil. Do šancí se dostával pouze Hamplík, který má však s koncovkou značné problémy. No zaplať Pán Bůh, že alespoň jednou se míč z jeho kopačky zatoulal do sítě. Neopomenu ještě kratičkou příhodu. Když odcházeli hráči hostů do kabin, zaslechl jsem v jejich rozhovoru tuto větu, která plně vystihuje dění na trávníku:“Oni jsou snad ještě horší než my!““ A měli pravdu.
I to mě donutilo se rychle rozhodnout – o přestávce jsem poslal na hřiště všechny náhradníky!!! Hra se zrychlila, unavení hosté nestíhali, ale především „one man show“ Saši Lashuchuka přineslo domácím fandům fotbalové pomazlení a našemu týmu vysokou výhru. Jeho zakončení byla pestrá a pro oko diváka lahodná – zblízka, z trestňáku, patičkou, prostě, jak si přejete. A kdyby ještě občas raději přihrál, mohlo být skóre ještě vyšší, neboť hosté včetně jindy výborně chytajícího brankáře Bernasinského zcela rezignovali. A branky padali i když už jsme hráli v deseti po zranění Tomáše Krkonošky. A konečně se trefil i Brádlík. Jsem přesvědčen, že životní usazení mu přineslo duševní pohodu a pokud nastoupí k zápasu, hraje velmi dobře.
Doslov:
Asi deset minut před koncem jsem se zeptal našeho kapitána, jestli se nedohodneme na předčasném ukončení zápasu z důvodu dehonestace soupeře. Jasné ne, z důvodu nepěkného chování hostů vůči nám v jarním zápase v Janských Lázních, byla jeho odpověď. Nepřemlouval jsem ho.

Výsledky mládeže:

Dorost:
Poříčí – Mostek 0:7
Výsledek jasný, hra, zejména ve II. poločase, ne příliš pohledná.

Starší přípravka:
Bílá Třemešná – Borovnice (Mostek) 5:5
Atraktivní, bojovné utkání, ve kterém jsme ještě minimálně 5x nastřelil tyč branky. Soupeř z Radvanic se nedostavil.

Designed by Soccer Blogger - French Football Daily, Football Kit News